1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. İşte Bu Haftanın Patlayan ve Çöken 5 Altcoin’i!

İşte Bu Haftanın Patlayan ve Çöken 5 Altcoin’i!

featured

Kripto piyasalarında, büyük düşüşlerin yanı sıra büyük yükselişler gördüğümüz hareketli bir haftanın ardından, fiyat performansı açısından hangi altcoin projelerin yükseliş yaşadığı ve hangilerinin düştüğünü öğrenmenin zamanı geldi. İşte haftalık bazda en çok değer kazananlar ve kaybedenler…

Bu hafta en çok yükselen altcoin projeleri

1.SafeMoon

Bu hafta bir numaralı oyuncu olarak yerini alan, Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki BEP-20 tokenı olarak inşa edilen nispeten yeni bir meme-coin olan SafeMoon oldu. Token, son 7 günde yüzde 55.2 oranında yükseliş gösterdi. Bununla birlikte, 1 katrilyonluk devasa maksimum token arzıyla, token başına fiyat 0.00000268 dolar gibi küçük bir seviyede kalıyor.

2.Constellation (DAG)

Constellation Network’ün DAG tokeni, 7 günlük yüzde 49,2’lik fiyat artışı ile 0,417 dolar ile bu haftanın en iyi ikinci performansı oldu. Piyasa değeri açısından 94. sırada yer alan proje, San Francisco merkezli Constellation Network tarafından yönetiliyor ve diğer şirketlerin kullanması için bir “uçtan uca Blockchain iş araç seti” olmayı hedefliyor.

3.Avalanche (AVAX)

Avalanche ve AVAX tokenı, son 7 günde yüzde 45,7 artışla bu hafta en iyi 100 kripto para arasında üçüncü en iyi performans gösteren oyuncu olarak öne çıktı. Piyasa değerine göre 21. sırada yer alan token 48,29 dolar seviyesinde işlem gördü. Avalanche’ın AVAX tokeninin yükselişi, projenin son günlerde Blockchain’de likidite madenciliği için piyasaya sürülmesine büyük ölçüde yardımcı olarak birkaç önemli ortaklığı güvence altına almasıyla ortaya çıkıyor.

4.IOST

“Hizmetlerin İnterneti” platformu olarak tanıtılan IOST, hafta boyunca yüzde 36.7’nin biraz üzerinde bir kazanç elde ederek haftanın en iyi dördüncü performansını gerçekleştirdi. Bununla birlikte, token son 24 saat içinde %0.8 oranında düşüş yaşadı ve yazının yayınlandığı an itibariyle 0.044 dolardan işlem gördü.

5.Bitcoin Cash ABC

Yakın zamanda eCash (XEC) olarak yeniden adlandırılan Bitcoin Cash ABC (BCHA), 7 günlük %104.2’lik bir kazançla, son 7 gün içinde en iyi performans gösteren coin’lerden oldu. BCHA, piyasa değerine göre 47.sırada yer alıyor.

Bu hafta en çok düşenler

Audius ve AUDIO token’ı yaklaşık %28,2’lik bir düşüş gördü. Piyasa değerine göre 92.konumda sıralanan token, Audius protokolündeki yönetim haklarını temsil ediyor ve platformdaki hem sanatçılar hem de hayranlar tarafından kullanıldığı söyleniyor. Kusama (KSM), son 7 günde yüzde 17,3’lük düşüş ile bu hafta en kötü ikinci oyuncu oldu. Piyasa değerine göre 52. sırada yer alan token, yazının yayınlandığı an itibariyle 313 dolardan işlem görüyor.

SushiSwap isimli merkezi olmayan borsa ile ilişkili bir token olan xSUSHI son 7 gün içinde %16.9 düşerek haftanın en kötü üçüncü performansını gösterdi. ICP, son 7 gün içinde değerinin %16,7’sini kaybederek bu hafta dördüncü en kötü performans gösteren sırayı aldı. Merkezi olmayan borsa SushiSwap’in yönetişim tokenı SUSHI, geçtiğimiz 7 gün içinde %15,7’lik bir düşüş yaşadı. Günün en çok yükselen coin’leri için Kriptokoin.com olarak hazırladığımız “Pazar Yıldızları: Bu 7 Altcoin, Yükselişiyle Güne Damga Vuruyor!” isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap