İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 4 Altcoin

İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 4 Altcoin

featured

Bitcoin’in 50.000 dolara yakın konsolidasyonu, istikrarlı bir piyasayı yansıtıyor ve bu, analist Rakesh Upadhyay’a göre alıcıları ADA, LUNA, VET ve XTZ gibi altcoin projelerine çekebilir. Şimdi, piyasa genelinden haberlerle başlayıp BTC ve 4 altcoin projesinin teknik analizleriyle devam ediyoruz…

Jerome Powell’ın açıklamaları dolar endeksini olumsuz etkiledi

27 Ağustos’ta ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının 120 milyar dolarlık aylık tahvil alımlarını yıl sonuna kadar azaltmaya başlayacağını, ancak faiz oranlarındaki artışların iş piyasası ve enflasyon daha fazla geçene kadar beklemesi gerektiğini söyledi. Konuşmaya yanıt olarak, ABD dolar endeksi (DXY) düştü, S&P 500 endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve Bitcoin (BTC) bir saatten kısa sürede yaklaşık 1.500 dolar yükseldi. Bu, piyasa katılımcılarının açıklamaları “etkisiz” olarak gördüğünü gösterdi.

Bitcoin (BTC)’in 50.000 dolarda yaşadığı belirsizlik, analistleri kısa vadeli yönlü hareketi konusunda ikiye bölüyor. Analist Ryan Clark, Bitcoin’deki mevcut konsolidasyonun Aralık 2020’deki kırılmadan önce 24.000 doların altında görülene benzer olduğuna inanıyor, ancak TraderXO, BTC’nin Eylül ayında 39.000 doları 42.000 dolara düzeltebileceğine inanıyor. Bitcoin’in 50.000 doların altındaki konsolidasyonu, altcoin’lere olan talebi arttıracak mı? Cevap için önümüzdeki birkaç gün içinde daha iyi performans gösterebilecek 5 kripto para biriminin tablolarını inceliyoruz…

Bitcoin (BTC) teknik analiz

Bitcoin, 27 Ağustos’ta 46.823 dolardan sıçradı, ancak boğalar fiyatı 50.000 ve 50.500 dolar üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların henüz pes etmediğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, analiste göre kısa vadeli trader’ların kar rezervasyonu yaptığını gösterecektir. Sonrasında fiyatı, 43.927.70 dolara ve ardından 42.451.67 dolara çekebilir. Fiyatın bu destekten geri dönmesi durumunda, analiste göre BTC birkaç gün daha 42.451.67 dolar ile 50.500 dolar arasında zaman geçirebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 20 günlük EMA’dan sıçrarsa, boğalar tekrar fiyatı genel alanın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, analistin BTC’den beklentisi 60.000 dolara doğru yapacağı çıkıştır.

Teknik kısımda, BTC’nin 4 saatlik grafikteki MA’lar düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın, bu da yakın vadede menzile bağlı bir eylem olduğunu gösteriyor. Bu tabloda, analiste göre fiyat bir süre 46.200 dolar ile 49.500 dolar arasında zaman geçirebilir. Boğaları fiyatı 49.500 dolar üzerine çıkarabilirse, 50.500 dolara meydan okumak için yeterli gücü bulacaklardır. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret edebilir. Aksi yönde, BTC fiyatı 46.200 doların altına düşerse, analiste göre ayıların bir sonraki hedefi 44.000 dolardır.

Cardano (ADA)

ADA fiyatı şu anda 2.47 dolar ve 2.97 dolar arasında zaman geçiriyor. Fiyat, 26 Ağustos’ta 2.47 dolara kadar geriledi, ancak yapılan keskin toparlanma boğaların bölgeyi desteğe çevirdiğini gösteriyor. ADA’nın ATH seviyesine yakın bir konsolidasyon, trader’ların düşüşlerde alım yaptığını gösteren olumlu bir işarettir. Ayrıca, her iki MA’nın yükselmesi ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Şimdi, alıcıları fiyatı psikolojik bariyerin 3 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, analiste göre ADA’nın yükseliş trendi devam edebilir. Yukarı yönde, bir sonraki hedef 3.50 dolardır ve ADA/USDT’nin bu bölgede içinde kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir. Diğer yandan, 2.48 doların altında bir kırılım ve kapanış, ADA’nın yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir.

Teknik kısımda, ADA’nın 4 saatlik grafikteki RSI, yukarı yönlü momentumun yavaşlayabileceğini gösteren negatif bir ayrışma oluşturdu. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çeker ve sürdürürse, analiste göre ADA 2.47 dolara düşebilir. Bu destekten gelecek bir alıcı baskısı, sonrasında ADA fiyatını tekrar 2.47 ve 2.97 dolar arasında tutabilir. Ayıların üstünlüğü ele geçirmesi için fiyatı 2.47 ile 2.31 dolar destek bölgesinin altına düşürmesi gerekiyor. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 2.97 doların üzerinde tutar ve sürdürürse yükseliş trendinin devam ettiğini gösterecektir.

Altcoin Terra (LUNA)

LUNa token bir yükseliş trendini sürdürmeye devam ediyor. Son birkaç günlük konsolidasyondan sonra, 27 Ağustos’ta 26.42 dolardan toparlandı ve hissiyatın olumlu kaldığını gösterdi. Yükselen MA’lar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Şimdi, analiste göre yukarı yönlü ilk hedef 43 dolar ve aşılması durumunda 50 dolarlık bir LUNA beklenebilir. Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların genel direnci agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor. Ayıların fiyatı 32 doların altına düşürmesi durumunda analiste göre 20 günlük EMA’nın altına gerilenebilir. Bu bölge, boğaların savunması için önemli bir seviyedir. Bölgeden gelecek güçlü bir sıçrama, yükseliş trendinin devam ettiğini, ancak 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir.

Teknik kısımda, altcoin LUNA’nın 4 saatlik grafiği, dalgalanmalarda bir artışa işaret eden genişleyen bir üçgen oluşumunu göstermektedir. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine ittiler, ancak devamını getiremediler. Bu da, ayıların daha yüksek seviyelerde agresif satış yaptığını gösteriyor. Şimdi, fiyar 20 günlük EMA’dan dönerse, boğalar genel engeli aşmak için bir kez daha girişimde bulunacaklar. LUNA fiyatının üçgenin üzerinde kalması durumunda, yükseliş hareketinin iden başladığını gösterebilir. Bu formasyonun hedefi de 46.95 dolarda bulunmaktadır. Alternatif olarak, fiyat MA’ların altına düşerse, çift üçgenin destek çizgisine düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanma, ayıların boğaları yendiğinin sinyalini verecektir. Analiste göre daha sonra LUNA fiyatı 22.40 ile 20.81 dolar destek bölgesine düşebilir.

VeChain (VET) teknik analiz

VeChain (VET), 21 Temmuz’un en düşük seviyesi 0.05 dolardan toparlandıktan sonra bir flama formasyonu oluşturdu. Bu kurulum, fiyat oluşumun üstünde veya altında kırıldıktan sonra tamamlanacaktır. Düzleşen 20 günlük EMA (0.11 dolar) ve orta noktaya yakın seviyeden düşen RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Flamanın direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yukarı yönlü hareketlerin yeniden başladığını önerecektir. Bu yönde ilk hedefi 0.16 doları aşabilirse, analiste göre VET fiyatı 0.19 dolara yükselebilir. Tersine, VET fiyatı flamanın destek çizgisinin altına düşerse, yükseliş görünümü reddedilecektir. Daha sonra fiyatı 0.09 dolara düşebilir.

4 saatlik grafikte VET fiyatı üçgenin içinde sıkıştığını gösteriyor. Düzleşen her iki MA ve orta noktanın hemen altında olan RSI, boğalar ve ayılar arasında kararsızlığı ifade ediyor. Destek hattın kazanılacak bir ivmenin ilk engeli, 50 günlük SMA’da bulunan sert direnç olacaktır. VET fiyatı bu seviyeden düşerse, ayıları bir kez daha destek çizgisinin altına düşmek için hamle yapmaya çalışacak. Başarıl olmaları durumunda, analiste göre VET fiyatı 0.082 dolara gerilebilir. Diğer yandan, boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nun üzerine çıkarabilirse, VET fiyatı direnç çizgisine meydan okuyabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yukarı hareketin yeniden başladığını gösterebilir.

Altcoin Tezos (XTZ)

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Tezos (XTZ) fiyatı, genel direncin üzerinde 4.47 dolardan kapandığında yuvarlanan bir dip formasyonunu tamamladı. Bu formasyon 6.85 dolar olarak hedeflenen bir yükseliş trendinin başladığını gösteriyor. Genellikle, fiyat bir kurulumdan çıktıktan sonra, kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda, analiste göre XTZ 4.47 dolara düşebilir. Boğaları bu bölgeyi desteğe çevirebilirse, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını önerecektir. Artan 20 günlük EMA (4.25 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, alıcıların avantajda olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Bu, analiste göre birkaç agresif boğayı tuzağa düşürebilir ve 50 günlük SMA’ya (3.31 dolar) düşüşle sonuçlanabilir.

Altcoin XTZ’nin 4 saatlik grafiğinde 4.47 dolar direncinin üzerine çıktıktan sonra ivme kazandığı görüşüyor. Her iki MA da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. XTZ şimdi, ayıların sert bir direnç oluşturabileceği 6.31 ile 6.50 dolar arasında genel direnç bölgesine yükselebilir. İlk zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, analiste göre 4.47 dolardan kırılma seviyesine düşüşün kapılarını açabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap