1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

featured

Bitcoin (BTC) ve BTC’yi takiben altcoin’ler, yeni bir haftaya kesinlikle düşüş eğilimi gösteren bir hareketle başladı. Hafta sonu BTC/USD paritesi 47.000 doların üzerinde kapandı ancak sabah saatlerinde 45.000 dolarlık destek seviyelerine meydan okundu. Peki, kripto para piyasasını bu hafta neler etkileyebilir?

El Salvador, dipten Bitcoin satın aldı

Çin’deki Evergrande krizinin başını çektiği geleneksel piyasa çalkantılarının ortasında, popüler trader Pentoshi için şimdi stok alma ve durumun kendi kendine çözülmesini bekleme zamanı. Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, “düşüşten satın alanlar” arasında, Pazartesi günü toplam 150 BTC daha satın aldığını doğrulayan El Salvador hükümeti de var. Ülkenin elinde tuttuğu toplam miktar 700 BTC oldu. Başkan Nayib Bukele, ülkesinin Bitcoin politikasıyla ilgili olarak “Dipleri satın alırsanız sizi asla yenemezler” dedi.

Analistlerden Bitcoin yorumu

Kıdemli trader Peter Brandt, Nasdaq 100 Endeksi karşısında, altın Nisan ayındaki dip seviyelerine doğru ilerlerken, değerli metalin neredeyse 20 yıl öncesine göre düşük seviyelerde olduğunu belirtti. Bunun üzerine yatırımcı Bob Lukas, “Dolardaki yükseliş, hisse senetlerindeki zayıflık, metallerdeki düşüş göz önüne alındığında, BTC, derin bir düşük döngüye geçme fikrini reddettiği için mutlak bir şampiyon gibi davranıyor. Göreceli olarak güçlü,” diyor.

Zorlukta üst üste beşinci artış: Ağdaki temellerde olumlu görünüm

Bitcoin ağında hem zorluk hem de hash rate inatla düşüş eğilimini reddediyor, bu da, uzmanlara göre, madencilerin inancının sarsılmaz bir şekilde yükselişe devam ettiğini gösteriyor. Mayıs ayındaki Çin madencilik rotasının etkisini azaltan madencilik zorluğu, Salı günü art arda beşinci artışını gerçekleştirecek. Beş kez art arda zorluğun artması durumu, en son 2019’un sonunda görülmüştü.

Geniş çerçeveden bakıldığında yükseliş gözlemleniyor

Bitcoin’in gerçekleşen değeri şimdi 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 21.000 dolardan daha yüksek. Genellikle kesin bir fiyat tabanı ve BTC/USD’nin asla ihlal etmediği bir seviye olarak kabul edilen 200 haftalık hareketli ortalaması (WMA) şu anda 15.600 dolar seviyesinde bulunuyor. Analist PlanB, bunların sadece rakamlardan daha fazlası olduğunu söylüyor. 

Gerçekleşen değer – her bir Bitcoin’in son hareket ettiği fiyata dayalı piyasa değerinin bir ifadesi – ve 200WMA arasındaki ilişkinin, piyasa büyüme potansiyelini gösterdiğini söylüyor.

Google’a göre BTC, popülerleşmiyor

Google Trends’ten alınan veriler, “Bitcoin”in, BTC/USD’nin 30.000 doların biraz üzerinde işlem gördüğü Temmuz ortasındaki kadar popüler olmadığını gösteriyor. Ancak analist William Clemente’e göre, bu tür koşullar, BTC fiyat hareketinin sürpriz bir sarsıntı yaratması için mükemmel. Ayrıca Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi “tarafsız” bölgede olduğu için yatırımcı duyarlılığı da şu anda ideal bir şekilde yer alıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap