1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Irak savaş gazisinden eski ABD Lideri Bush’a reaksiyon: ‘Arkadaşlarım palavra söylediğin için öldü’

Irak savaş gazisinden eski ABD Lideri Bush’a reaksiyon: ‘Arkadaşlarım palavra söylediğin için öldü’

featured

Savaşın gerekçesi olarak kitle imha silahlarını Irak savaşının en önemli nedeni olarak öne süren ABD Başkanı George Bush, işgal döneminde hiçbir zaman doğruluğu ispatlanmayan bu açıklamalardan kurtulamıyor.

Los Angeles’ta yaptığı bir konuşmada Beyaz Saray’da başkanlık döneminden bahseden Bush, eski bir ABD’li askerin protestosuyla karşılaştı.

Irak savaş gazisi ve aktivist Mike Prysner, yaptığı protesto sırasında Bush’a karşı şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Bush, Irak savaşı için ne zaman özür dileyeceksiniz? Yalan söylediğiniz için bir milyon Iraklının ölümü için ne zaman özür dileyeceksiniz? Irak’ta kitle imha silahlarının varlığı konusunda yalan söylediniz. Irak’ın 11 Eylül saldırılarıyla bağlantısı hakkında yalan söylediniz. Irak’ın bizim için bir tehdit olduğunu söylerken yalan söylediniz.”

‘2003’te Bush’un yalanları yüzünden Irak’a gönderildiğini’ belirten Prysner, salondan çıkarılmadan önce “Arkadaşlarım öldü. İnsanları öldürdün. Yalan söyledin. Arkadaşlarım yalan söylediğin için öldü. Özür dilemelisin. Özür dile” diye bağırdı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap