1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone 13 bu özelliği ile yeni bir çığır açacak!

iPhone 13 bu özelliği ile yeni bir çığır açacak!

featured

Apple‘ın yeni iPhone 13 serisi dikkat çekici bir özelliğe sahip olacak. Rapora göre, bu telefonlar uzay ağlarını destekleyecek. İlk kez bir akıllı telefon LEO bağlantısını kullanacak.

Eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 13 serisi hem tasarım hem de performansta önemli gelişmelere sahip olacak. Ancak, Apple sadece bunlarla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Yakın tarihli bir rapora göre, iPhone 13 serisi uzay iletişim ağlarını da destekleyecek.

iPhone 13 LEO uzay iletişim bağlantılarını destekleyecek

Eylül ayında gelecek olan Apple iPhone 13 akıllı telefonlar LEO (alçak dünya yörüngesi) uydu bağlantısı desteğini içerecek. Böyle bir bağlantı, uzak bölgelerdeki kullanıcıların SMS gönderebilmelerinin yanı sıra mobil ağ kapsama alanı olmadan bile telefonun arama yapmalarına izin verecektir.

Bu işlevsellik, iPhone 13’ü özellikle kırsal alanlarda ve 4G LTE standardı veya 5G teknolojisi, zayıf olan veya mobil ağ kapsama alanı olmayan alanlarda daha kullanışlı hale getirecek.

Başka bir deyişle, bir iPhone 13’ünüz varsa, telefon şebekesinin olmadığı alanlarda mesaj gönderebilir ve arama yapabilirsiniz.

iPhone 13 ile gelecek cihazların, dünya yörüngelerindeki uydularla iletişim kurmalarını sağlayan yeni donanımlara sahip olacağı anlamına geliyor. Bu da 4G veya 5G gibi kapsama alanlarının dışında devreye girerek iletişimin sürekli bağlı kalmasını sağlayacak.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap