İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iOS’de büyük açık! Android kullanıcıları uygun ki iPhone almadık diyecek!

iOS’de büyük açık! Android kullanıcıları uygun ki iPhone almadık diyecek!

featured

Mobil pazara baktığımızda hakim olan 2 işletim sisteminin olduğunu görüyoruz. iOS ve Android. Bilindiği üzere Apple kendi mobil cihazlarında iOS işletim sistemini kullanıyor. Pazarda boy gösteren Apple dışındaki üreticiler ise Google imzası taşıyan Android’i kullanıyorlar.

Genel olarak iOS kullananların en çok övündükleri nokta gizlilik ve güvenlik diyebiliriz. iOS kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Android’i güvenli bulmadığını belirtiyor. Peki durum gerçekten böyle mi?

iOS’de büyük açık! Android kullanıcıları iyi ki iPhone almadık diyecek!

Geçtiğimiz gün Çin kaynaklı bir teknoloji mecrası iOS’de büyük bir açık bulunduğunu iddia etti. Mecra iOS’te bulunan bu açık yüzünden kullanıcı şifrelerinin tehlikede olabileceğini de iddia etti.

Elbette ortada şimdilik kesin bir durum söz konusu değil. Yani herhangi bir kullanıcılarının şifreleri sızdırılıp da internet üzerinde satışa çıkmadı. Dolayısıyla söz konusu Çin olduğunda bu iddianın yersiz olma ihtimali de mevcut.

Peki bu konuda sizin görüşünüz ne? Gerçekten de iOS Android’ten çok daha güvenli bir işletim sistemi mi? Yoksa bu tamamen Apple’ın reklam politikası mı? Malum Cupertino merkezli şirket reklam söz konusu olduğunda rakiplerine karşı acımasız olabiliyor. Kendisini yüceltmek için tek güvenli olan mobil işletim sistemi iOS’miş gibi gösterebiliyor.

Yorumlarınız bizler ve diğer kullanıcılarımız için değerli. Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap