1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iOS 15 batarya sorunu ne vakit düzeltilecek?

iOS 15 batarya sorunu ne vakit düzeltilecek?

featured

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone cihazlar için iOS 15 güncellemesini duyurdu. Ancak iPhone kullanıcıları yeni güncellemeyi aldıklarından beri bazı batarya problemleri deneyimlediklerini bildiriyor. iOS 15’e geçtiklerin beri şarjlarının iki kat daha hızlı tükendiğini fark eden kullanıcılar cevabı internette aramaya başladı.

Eğer siz de iOS 15 güncellemesinden sonra bazı batarya problemleriyle karşılaştıysanız yalnız değilsiniz.

Apple iOS 15 batarya problemi ne zaman çözülecek?

Apple’ın iOS 15 sürümünü sunduğundan beri, iPhone kullanıcıları iOS 15 ile ilgili çeşitli sorunları bildiriyor. Listedeki sorunlardan biri, her iOS sürümünden sonra ortaya çıkan yaygın bir sorun olan anormal pil tüketimi. Bu pil sorunlarından bazıları donanımla ilgili olabilir, ancak büyük çoğunluğu muhtemelen Apple’ın en son yazılım güncellemesiyle ilgili.

İOS 15′e geçtikten sonra pil ömrü kötüleşiyorsa, eski iOS yazılımına geri dönmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bu kesinlikle bir seçenek, ancak en son bellenimi kullanmaya devam edebilmek için sorunu çözmeye çalışmanız daha mantıklı olabilir.

İOS 15 pil ömrü sorunlarını düzeltmek zor olabilir, ancak geçmişte bizim ve diğer birçok iPhone kullanıcısı için işe yarayan bazı çözümlerimiz var. İşte o seçenekler:

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın
iPhone’unuzu Güncelleyin
Uygulamalarınızı Kontrol Edin
Tüm ayarları sıfırlayın
iOS 14’ü Düşürme
Pil Kutusu veya Pil Bankası satın alın

Eğer bunlar da işe yaramazsa cihazınızı iOS 14 güncellemesine geri yükleyebilirsiniz. Apple’dan iOS 15 batarya problemi ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap