1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. İddialarıyla Nam Salan Analist, Bitcoin İçin Hayati Düzeyleri Verdi!

İddialarıyla Nam Salan Analist, Bitcoin İçin Hayati Düzeyleri Verdi!

featured

Bitcoin teknik analizleri, yaklaşan “golden cross”la, BTC fiyatı için potansiyel bir dip sunuyor. Bununla birlikte, yükseliş başlamadan önce bazı önemli Bitcoin fiyat seviyelerinin kırılması gerekiyor. Şimdi, tecrübeli analist Michael van de Poppe bu konuya değindi. 4 başlık altında inceliyoruz…

Sahte Litecoin haberi piyasayı nasıl etkiledi?

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası, Litecoin’i (LTC) çevreleyen sahte haberlerle bir artışı yaşadığı için bu hafta büyük bir sarsıntı yaşadı. Ancak piyasasının yapısı değişmedi. Aslında, bir golden cross formasyonu oluşmaya başladığı için, analist Michael van de Poppe’ye göre Bitcoin’in fiyatı dibe vuruyor olabilir. Bunun yanında, döviz rezervleri rekor düşük seviyelere ulaşıyor ki bu büyük bir güç sinyalidir ve çoğu yatırımcının Bitcoin’lerini borsalardan aldığını ve piyasada satılabilecek toplam arzı azalttığını düşündürmektedir. 

Bitcoin golden cross nedeniyle patlayabilir mi?

Poppe’ye göre BTC/USD için günlük grafik birkaç önemli şeyi gösteriyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi, gerçekleşmek üzere olan potansiyel golden cross’tur. Yaz aylarında, havanın aşırı negatife dönmesi ve birçok trader’in bunun sonucunda daha fazla düşüş beklemesi nedeniyle ana odak noktası bu formasyon oldu. Bununla birlikte, MA’lar golden cross’un çok gecikmeli bir gösterge olması nedeniyle, piyasa yükseliş eğiliminde. Ancak golden cross gerçekleşse bile, analiste göre otomatik olarak piyasanın bu yönde devam edeceği anlamına gelmemektedir.

Şu anda, özellikle Bitcoin’in fiyatı MA’ların üzerinde kırılmaya hazır olduğunda, bir golden cross, yükseliş sinyalidir. Bu gerçekleşirse ve Bitcoin’in fiyatı bu MA’ların üzerine çıkarsa, analiste göre bu seviyeler daha büyük bir ralli için yeni destek görevi görebilir. 

Günlük BTC grafiğinde izlenmesi gerekenler:

Bir hafta önce, Bitcoin (BTC) fiyatı 52.000 dolardan 42.000 dolara düştüğü için piyasa ağır bir düzeltme gördü. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı güzel bir destek seviyesine indi ve uzun bir fitille sonuçlandı. Böyle uzun bir fitil, satın alma baskısı ve yeni bir destek seviyesi anlamına gelir. Poppe’nin daha önce belirttiği gibi, son birkaç gün içinde Litecoin’in Walmart ile ortaklık yaptığına dair sahte haberlerle birlikte başka bir volatil hareket gerçekleşti. Bu başlangıçta büyük bir sıçramaya neden oldu ve ardından önemli bir düzeltme geldi.

Böyle değişken bir hareket sırasında yapılacak en iyi şey, daha yüksek zaman dilimlerinde piyasaları uzaklaştırmak ve kontrol etmektir, çünkü bunlar genellikle size izlemeniz gereken kritik seviyelerin bir göstergesidir. Analiste göre izlenecek bu kritik seviyeler hala 42.800 ile 44.000 dolar arasında bulunuyor. Bu bölge desteği sürdürdüğü sürece, yukarı doğru devam etmesi muhtemeldir. Başka bir deyişle, düşüş eğilimi ağır düzeltme ile oynandı, ancak Poppe’ye göre piyasalar 42.800-44.000 dolar üzerinde kalırsa en kötüsü bitmiş olabilir.

Bu nedenle, sahte Litecoin haberleri bir miktar dalgalanmaya neden oldu, ancak 42.800 ile 44.000 dolar arasındaki kritik destek korundu ve buradaki kritik sonucun bu olduğu düşünülebilir. Şimdi, yukarı yönde ilk olarak, Bitcoin fiyatının mevcut direnç olduğu için 47.000 doları aşması gerekiyor. Bu başarısız olursa, analiste göre potansiyel bir ATH testinden önceki son engel olarak 50.000 dolara yukarı doğru devam edebiliriz.

Önemli desteği elinde tutan toplam kripto piyasa değeri

Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri, burada önemli desteğin sürdüğünü gösteriyor. Toplam piyasa kapitalizasyonu 2 trilyon doların üzerinde kaldığı sürece, analiste göre ATH seviyesine yükselme olasılığı daha yüksektir. Buradaki Bitcoin fiyatındaki küçük fark, toplam piyasa değerinin ATH bölgesini test etmiş olmasıdır. Toplam piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek bölgesini bir kez daha test ettiğinde, kırılma olasılığı artırıyor. Bununla birlikte, analiste göre büyük olasılıkla, altcoin’ler son zamanlarda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinden, kriptonun toplam piyasa değeri, Bitcoin’den daha hızlı yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak.

Bitcoin BTC)’de boğa ayrışması ve düşen kama formasyonu

Bitcoin için dört saatlik grafik, yukarı yönlü kırılması muhtemel potansiyel bir düşen kama yapısını gösteriyor. Yukarı yönde kırılması gereken kritik seviye, son düzeltmeden bu yana ağır bir direnç olarak hareket ettiği için 47.000 dolardaki dirençtir. Bitcoin’in fiyatı bu seviyenin üzerine çıktığında, önceki düzeltme çok dikey bir şekilde yapıldığından, fiyatın reddedebileceği çok fazla seviye olmadığı için, analiste göre 50.500 dolara devam etmesi çok muhtemeldir.

Son olarak, bu Bitcoin fiyatının yukarı yönlü kırılacağının garantisi değil. Genel olarak, eğer Bitcoin’in fiyatı 45.000 dolar bölgesi civarında bir HL oluşturabilirse, analiste göre bu yükseliş farklılığının onaylanmasını sağlayacak ve daha sonra 47.000 dolara doğru bir kırılma gerçekleşebilir. Bu, kırılmaya karşı güçlü direnç olmaya devam ediyor. Aşağı yönde, tutunması gereken en önemli destek 42.800 ile 44.000 dolar arasındaki alandır. Bu destek sağlanamazsa, analiste göre 38.500-40.000 dolar seviyesi bir sonraki odak alanı olmalıdır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap