İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. HarmonyOS kullanıcı sayısı inanılmaz süratli artıyor! İşte şimdiki rakamlar!

HarmonyOS kullanıcı sayısı inanılmaz süratli artıyor! İşte şimdiki rakamlar!

featured

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Ağustos ayının başında HarmonyOS‘u kullanan cihaz sayısının 50 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirket, henüz Ağustos bitmeden bu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıkladı.

HarmonyOS kullanıcı sayısı inanılmaz hızlı artıyor! İşte güncel rakamlar!

Bilindiği üzere ABD ambargoları sonrasında özellikle de akıllı telefon pazarında ağır darbe alan Huawei, bu sorunun üstesinden gelmek için çok geçmeden kendi işletim sistemi HarmonyOS’u geliştirmeye başlamıştı. Özellikle de geçtiğimiz 10 milyon yeni kullanıcıya ulaşarak 50 milyon barajını aşmıştı. Şirket, henüz Ağustos bitmeden bu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıkladı. Yani şirket sadece Ağustos ayı içerisinde 20 milyon yeni kullanıcıya ulaşmış oldu.

Halihazırda 100’e yakın Huawei ve Honor markalı telefon ve tablet modelinin HarmonyOS 2.0 güncellemesine kademeler halinde kavuşmaya başladığını söyleyebiliriz. Çeşidin bu kadar fazla olmasında Honor markalı telefon ve tabletlerin de büyük katkısı bulunuyor. Ancak bu modellerden bir bölümü kararlı sürüme sahip. Bazıları ise test aşamasında kullanıcılara sunuluyor.

HarmonyOS, kararlı sürümde şaşırtıcı bir performans sergiliyor. Zira HarmonyOS’un daha uzun pil ömrü, basit masaüstü kartları, kararlı ve sorunsuz çalışma, saf ve güvenli sistem, çoklu cihaz desteği sunma gibi etkenlerinin bulunması, bu performansın sebebini yeterince açıklar nitelikte.

Aranızda HarmonyOS güncellemesini sorunsuz gerçekleştirenler var mı? HarmonyOS kullanan kullanıcılar HarmonyOS’dan memnun musunuz? Cevabınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap