1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Harika Yedili: Piyasa Erirken Bu 7 Altcoin Sıçrıyor!

Harika Yedili: Piyasa Erirken Bu 7 Altcoin Sıçrıyor!

featured

Kripto para piyasası aşağı yönlü hareket ediyor ve birçok altcoin haftalık veya aylık bazda yüzde 15-20’lik düzeltmeler yaşıyor. Bu sırada, yükselen kripto para birimleri de oldu. İşte piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan ve bir günde en çok yükselen coin’ler ve coin’lerin arkasındaki ağın yaşadığı gelişmeler…

En çok yükselen altcoin, MINA oldu

Mina Protocol, merkezi olmayan uygulamaları verimli bir şekilde çalıştırmak amacıyla hesaplama gereksinimlerini azaltmaya yönelik oluşturulmuş bir Blockchain’dir. Bu ağın tokenı MINA, son 24 saatte yüzde 25.94’lük bir yükseliş yakaladı. Hatta MINA, sabah saatlerinde 6.28 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Mina Protocol, yakın bir zamanda Polygon ile entegre oldu ve Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Türk kripto para borsası Paribu tarafından listelendi.

En çok yükselen bir diğer token, çeşitli kripto ve kripto dışı varlıklara Blockchain üzerinden erişim sunan merkezi olmayan finans protokolü Synthetix’in SNX tokenı oldu. SNX, yüzde 22.35 oranında değer kazandı. Yakın bir zamanda, Synthetic destekli perpetual vadeli işlemler Kwenta’da listelenecek.

PERP, haftalık stake ödülünün dağıtılması ile yükseldi

Otomatik piyasa yapıcı tasarımı üzerinde 2019’da kurulmuş olan Perpetual Protocol’ün PERP tokenı, yüzde 16.71 oranında değer kazandı. Ağ, her hafta kullanıcılara stake ödüllerini dağıtıyor. PERP stake edenlere, 150.000 PERP eşit oranda dağıtılıyor. Bu ödüllerin yüzde 22.2’si talep edilebilir bir durumda.

Bitcoin Cash geliştiricileri tarafından oluşturulan eCash, en çok yükselen dördüncü altcoin oldu. eCash, yüzde 19.8 oranında yükseliş yaşadı. XEC’nin ardından birlikte çalışabilirliğe odaklanan, merkezi olmayan Blockchain ağı ICON’un ICX tokenı yüzde 18.92’lik bir artış yakaladı. Hedera Hashgraph (HBAR), yüzde 15.72’lik oranında yükseldi.

Akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para benimsenmesini artırmaya odaklanan Celo’nun CELO tokenı, yüzde 18.35 oranında yükseliş yaşadı. Celo, ekosistemine birçok yeni protokol eklemeye devam ediyor ve ortaklıkları ile gündeme geliyor. Protokolde kilitli toplam değer, 595 milyon dolara ulaştı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap