İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hangi ülke iPhone 13 almak için ne kadar çalışacak?

Hangi ülke iPhone 13 almak için ne kadar çalışacak?

featured

iPhone 13 fiyatlarına göre düzenlenen bir sıralama sonucunda hangi ülkenin iPhone 13 almak için ne kadar çalışması gerektiği belli oldu.

Apple yeni telefonu iPhone 13’ü geçtiğimiz günlerde tanıttı. Cihazın Türkiye’deki satış fiyatı Pro Max modeli için 17 bin 999 lira olarak belirlendi. Yeni seri kısa sürede fiyatı nedeniyle tepki topladı.

Buna göre yeni iPhone 13 serisini satın almak için hangi ülkenin ne kadar çalışması gerektiği ortaya çıktı. iPhone Satın Alma Endeksi’ne göre en kötü sonuç Türkiye’nin oldu.

Türkiye’de bu cihazı alabilmek için 92,5 gün çalışılması gerekiyor. Geçtiğimiz yıl da Türkiye iPhone endeksinde zirvede yer alıyordu. Bu yıl da bir şey değişmemiş gibi duruyor.

Yapılan sıralama sonucuna göre iPhone 13 satın alması en kolay olan yer İsviçre. Bir İsviçrelinin yeni iPhone’u satın alması için çalışması gereken süre 4,4 gün olarak ölçüldü.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap