1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Haftalık Altın Varsayımları Çıktı: Analistler, Bu Düzeyleri Çağırıyor!

Haftalık Altın Varsayımları Çıktı: Analistler, Bu Düzeyleri Çağırıyor!

featured

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın piyasası, Ağustos ayında yaratılan daha az iş ile ABD işgücü piyasasında önemli bir boşluğun ortaya çıkmasının ardından ardından önemli ölçüde yükseliyor. Analistler, hayal kırıklığı yaratan ABD istihdam verilerinin ve doların devam eden zayıflığının ardından 1.830 doların üzerinde bir kırılma sürdürürse altın fiyatlarının ons başına 1.850-70 dolara yükselebileceğini söylüyor.

Analistler, altın fiyatı için neler diyor?

Amerika Birleşik Devletleri’nden beklenen verilerin açıklanmasıyla beraber kıymetli metal haftanın son gününde yükselişle yaklaşık yüzde bir ons başına 1.827,46 dolarda kapandı. ABD ekonomisine eklenen yeni işlerin oranı Ağustos ayında 235.000’e inerek 750.000 olan beklentilerin çok altında kaldı. Ağustos verileri de sırasıyla 962.000 ve 1.053.000 olan Haziran ve Temmuz rakamlarıyla karşılaştırıldığında hayal kırıklığı yarattı.

Century Financial’ın baş yatırım yetkilisi Vijay Valecha’ya göre, hayal kırıklığı yaratan ABD istihdam verilerinin, yatırımcıların erken bir tarihte Fed’in tahvil alımını azaltmasına ilişkin korkularını azalttı ve zaten zayıf olan dolar üzerinde daha fazla baskı uygulayarak dolar cinsinden metali daha da destekledi. Analist, “Bununla birlikte, uzun vadeli perspektiften bakıldığında, ABD Federal Rezervi, teşviklerini bu yıl içinde geri çekeceğinin sinyalini verdiği için altın rallileri muhtemelen sınırlandırılacak” ifadelerini ekledi.

Altına yönelik destek ve direnç seviyeleri

Bununla birlikte, Valecha’ya göre altın, 1.830 doların üzerinde sürekli bir kırılma sağlayabilirse, bir sonraki direnci 1.850-70 dolar bölgesi yakınında görecek. Aşağı yönde ise değerli metal için destek 1.780 dolar – 1.800 dolar civarında görülüyor.

DailyFX analisti Richard Snow, değerli metalin büyük olasılıkla uzun vadeli yükseliş trendini sürdürebileceğini, ancak doların devam eden düşüşü ile ivme kazanıp muhtemelen görülecek olan 1.830 doları aşması gerektiğini söyledi ve ekledi:

Ancak, piyasanın 22 Eylül’de daha büyük bir tahvil alımını azaltma olasılığını öngörmesi durumunda, bu görünüme ilişkin risk devam ediyor, bu, altın fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı yaratan yenilenen doların güçlenmesiyle çok iyi oynayabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap