1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Goldman ve Coinbase’den BTC ve Bu Altcoin’e Dolaylı Yatırım!

Goldman ve Coinbase’den BTC ve Bu Altcoin’e Dolaylı Yatırım!

featured

Bir Bloomberg raporuna göre, kripto para odaklı fon yöneticisi One River Digital Asset Management, A Serisi fonlama turu sırasında bankacılık devi Goldman Sachs, önde gelen kripto para borsası Coinbase ve diğer yatırımcılardan 41 milyon dolar yatırım aldı. 600 milyon dolar değerinde Bitcoin tuttuğunu açıklayan One River, bir altcoin projesine daha odaklanmayı düşünüyor…

Fonlara bir altcoin projesi eklendi

Volatilite odaklı stratejileri nedeniyle pandemi kaynaklı çöküş sırasında dev kazançlar elde eden One River, Bitcoin’in yan kuruluşu olduğunu açıkladı. 2020 Aralık ayı ortasında 600 milyon dolar değerinde Bitcoin tuttuğunu ortaya koydu. Şu anda One River Digital, Ethereum odaklı başka bir fon daha yönetiyor. Ayrıca, One River Digital’in 186 milyon dolarlık bir değeri var ve tokenizasyona geçişe hazır olduğunu söylüyor.

One River Digital’in CEO’su Eric Peters, hedge fonunun tokenizasyona devam eden geçişe hazır olduğunu söyledi:

Ve o dünyada, fırsat çok daha büyük. Soru şuydu: Bundan nasıl faydalanırız?

One River Digital, derinleşmek için hazırlanıyor

One River Digital’in kısmi sahibi olan 20 milyar dolarlık hedge fon yönetim şirketi Brevan Howard Asset Management, Nisan ayında lider kripto para birimine fonların %1,5’ini ayırdığını duyurdu. Mart ayında One River, eski Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu patronu Jay Clayton’ı kripto para birimi danışmanı olarak işe aldı. Wall Street’in en iyi polisi olarak işini üstlenmeden önce Clayton, Goldman’ın hukuk müşaviri olarak hizmet etmişti. One River Asset Management’a, görev süresinin son günlerinde Clayton tarafından mahkemeye çıkarılan bir şirket olan Ripple Labs tarafından bir mahkeme celbi sunuldu.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap