1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Göğüs Coin Savaşları: DOGE ve SHIB Düşerken Bu Coin Uçtu!

Göğüs Coin Savaşları: DOGE ve SHIB Düşerken Bu Coin Uçtu!

featured

Bu yılın ilk ayları, Dogecoin fiyatının öncülük ettiği bir meme coin patlamasına şahit olmuştu. Sonrasında Mayıs çöküşü ve ardından Temmuz ayında başlayan toparlanma sürecine geçildikten sonra, artık yavaşça çoğu altcoin’in iyileşmeye başladığını görebiliyoruz. Ancak meme coin’lerden DOGE ve SHIB, BTC’nin yükselişine eşlik edemiyor ve hala cansızlıklarını sürdürüyor. Diğer yandan, “Cake Monster” olarak adlandırılan bir meme coin, geçtiğimiz saatlerde günlük kazancını yüzde 112’ye ulaştırdı. Neler yaşandı ve hangi seviyeler kat edildi? İşte ayrıntılar…

Meme coin piyasası daha iyi günler görmüştü

Tarihsel veriler, “Dogefather’ın” bir yıllık %8,818’lik kazancını takip eden çok çeşitli meme tabanlı kripto para birimlerini barındırıyor. Dogecoin (DOGE), ana akım medya kapsamı ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın haykırışları sayesinde 2021’de muazzam bir yükseliş gördü. DOGE geçen ay %36.5 kazandı, ancak Dogecoin hafta boyunca %13 düştü. Yazım sırasında, birim DOGE fiyatı, 0.2819 dolardan işlem görüyor.

Kripto dünyasını kasıp kavuran bir diğer meme coin, Dogecoin’in 12 aydan kısa bir sürede %8,750,740’lık bir artışla elde ettiği kazancı geride bıraktığı için Shiba Inu (SHIB)’dur. Ancak DOGE gibi SHIB de son yedi günde %13.06 düştü. SHIB, son 30 gün içinde yalnızca %16.6 kazandı ve tek bir SHIB yazının yazıldığı sırada token başına 0.000007133 ​​dolar karşılığında el değiştiriyor.

Cake Monster, tüm meme coin’leri geride bıraktı!

Bu iki kripto para birimi, DOGE’nin 37 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olması ve SHIB’nin 3.5 milyar dolarlık bir sermayeye sahip olması nedeniyle piyasa değeri açısından en büyük meme tabanlı kripto para birimleridir.

Bunu Monacoin (129 milyon dolar), Hoge Finance (74 milyon dolar), Yooshi (60 milyon dolar), Cumrocket (58 milyon dolar), Cake Monster (32 milyon dolar) ve Dogelon Mars (31 milyon dolar) takip ediyor. Kripto token’i Cake Monster (MONSTA), geçtiğimiz saatler kazançlar açısından tüm meme coin’ler arasında en fazla kazanan oldu.

MONSTA yedi günde %844, son iki haftada ise %1.550 gibi büyük bir sıçrama yaptı. 30 günlük istatistikler pasta canavarının (MONSTA) geçen ay %1.295 arttığını gösteriyor. Cake Monster ekibi, DeFi protokolünün Gravity Vaults’tan yararlanan ilk kişi olduğunu söylüyor. Bu arada, MONSTA deflasyonisttir ve Gravity Vault’a sürekli olarak işlem ücretleri eklenir. Ayrıca, Gravity Kasası 1 milyon MONSTA’ya ulaştığında, sahipleri meme coin’i varsayılan kasadan talep edebilirler. Tek bir MONSTA, yazının yazıldığı sıralarda 0.003599 dolardan işlem görüyordu.

Diğer meme coin’lerin kazançları nasıl oldu?

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, DOGE ve SHIB’nin son yedi gün boyunca çok sıcak olmamasına rağmen, sayısız meme coin çift haneli kazançlar gördü. Geçen hafta Catecoin (CATE) %46, Floki Inu (FLOKI) %42, Hoge Finans (HOGE) %42 ve Yooshi (YOOSHI) %26 arttı. En fazla kaybeden meme coin’ler arasında bu hafta %52 düşüş gösteren Grumpydogepunks (GPUNKS) ve son yedi gün içinde %47 değer kaybeden Kawakami Inu (KAWA) yer alıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap