1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Gizemli Analist: Bitcoin ve Ethereum Eylül’de Bu Düzeyleri Görecek!

Gizemli Analist: Bitcoin ve Ethereum Eylül’de Bu Düzeyleri Görecek!

featured

Ethereum (ETH) dominansı %20’ye yükselirken kripto para piyasa değeri toplamda 2.38 trilyon dolara ulaştı. Lider altcoin, 2021’in başından bu yana %400’ün üzerinde kazanç elde etti ve trendi NFT’lerle destekleniyor. Şimdi, Ethereum Blockchain’in güncel on-chain verileriyle başlayıp, iki gizemli kripto para analistinin ETH ve BTC tahminlerine göz atıyoruz…

Balinaların birikimi, Ethereum (ETH)’u ATH seviyesine ulaştırabilir

Ethereum (ETH)’u bir yıldan fazla bir süredir tutan adresler tutarlı bir şekilde artarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu, uzun vadeli sahipleri arasındaki görünümün hala yükselişte olduğu anlamına geliyor. İlginç bir şekilde, birkaç aktif cüzdanın ETH’yi 3.500 ile 3.800 dolar arasında tuttuğu gözlemleniyor. Analistler, aktif olmayan cüzdan adreslerinin kısa vadede satmaya veya takas etmeye direnmesini bekliyorlar. Bu, borsalar üzerindeki satış baskısını azaltarak ETH yukarı tırmanışı için daha fazla alan sunuyor.

Ethereum, metaverse platformlarının kripto para birimi haline geliyor

NFT projelerinin Solana ve Cardano gibi Ethereum alternatifleri üzerindeki artan rekabetine rağmen, analistler, ETH’nin hala metaverse’ye güç verdiğini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak paylaştığımız, @iamDCinvestor lakaplı kripto analisti, Ethereum ekosisteminin metaverse için anlamını şu cümleyle özetliyor:

İnsanlar fiat para birimlerini satıyor, ETH satın almak için, NFT satın almak için, daha fazla ETH kazanmak için, saklamak ve DeFi’de kullanmak için, ve daha fazla NFT satın almak için (vb.), yeni küresel metaverse ekonomisinin ön yüklemesine katılıyorsunuz, ve onun para birimi ETH

Gizemli analistten ETH ve Bitcoin tahminleri:

Artan yanma oranının yanı sıra NFT’lerin artan popülaritesi, Ethereum’un fiyatında yaşanacak “arz şoku” beklentisini destekliyor. Ethereum’un yanmasına en önemli katkı, NFT’ler için ETH tabanlı bir P2P pazar yeri olan OpenSea’dir. Ultrason.money’den alınan verilere dayanarak, OpenSea 28.624 Ether’in yakılmasına katkıda bulundu. Yanma hızı 4,37 ETH/dk’ya yükseldi. Ağustos ayında yayınlanan ve EIP-1559 ile temel ücretlerin ve işlemlerin daha verimli hale gelmesi, genel olarak analistlerin de ETH hakkında yükseliş tarafına sürükledi. Örneğin, @Thecryptomist lakaplı Twitter analisti, Ether’in muhtemelen 5.000 dolara ulaşacağını tahmin etti:

ETH, bu ay 5.000 dolar, BTC, bu ay 60.000 dolar

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap