İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Geniz kanseri belirtileri sigara içenlerde risk artıyor!

Geniz kanseri belirtileri sigara içenlerde risk artıyor!

featured

Günümüzde giderek yaygınlaşan geniz kanserinin tıp dilindeki adı nazofarenkstır. Yetersiz beslenme, hazır gıda, yeterli meyve tüketmeme ve sigara kaynaklı kimyasal maddelere maruz kalma bu kanser türünün ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Peki geniz kanseri nedir?Belirtileri neler? Nasıl tedavi edilir? İşte geniz kanserine dair tüm merak edilenler!  

BİRÇOK BELİRTİSİ BULUNMAKTADIR 

Geniz kanserinin birçok belirtisi bulunmaktadır. Bunlar; geçmeyen burun tıkanıklığı, burundaki damarların hasar alması sonucu kanamaların olması, konuşma sırasında yaşanan bozukluk ve ses tellerinde yanma hissi,rahat nefes almamaya bağlı gelişen görme bozuklukları,boyunun her iki tarafında şişlik,koku ve tat almada yaşanan bozukluklar,çene altından yanaklara doğru ilerleyen karıncalanma gibi belirtiler yaşanmaktadır. 

NASIL TEDAVİ EDİLİR? 

Yukarıda saydığımız belirtiler kendini gösterir göstermez muhakak bir uzmana danışmanızda fayda var. Kulak burun boğaz doktoru genellikle ultrason ve örnek alma tetkikleri ile kanser olup olmadığına bakar. Burun tıkanıklıkları aynı zamanda başka hastalıklara neden olur. Erken müdahale kanserin tedavi edilmesinde önleyici bir rol oynamaktadır. Kemoterapi ve ilaçlarla geniz kanseri tedavi altına alınır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap