1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Gelecek Hafta Ralli mi yoksa Satış Mı? İşte 5 Kıymetli Altın Tahmini!

Gelecek Hafta Ralli mi yoksa Satış Mı? İşte 5 Kıymetli Altın Tahmini!

featured

Altın fiyatları, bir kez daha ons başına 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıkamadı. Ancak analistlere göre, yaklaşan bir faktör değerli metali işlem aralığının dışına çıkarabilir. Kriptokoin.com olarak, haftalık tahminleri derledik, birlikte inceleyelim…

Mike McGlone: Bu ortam altın fiyatları için iyi…

Piyasadaki pek çok uzman, yatırımcıları ABD hisse senetlerinde olası bir satış konusunda uyarıyor ve altının bu sonbaharda ihtiyacı olan şey bu olabilir. Goldman Sachs Group, Morgan Stanley, Citigroup Inc. ve Bank of America Corp., değerlemelerin aşırıya kaçtığını belirterek ABD borsası hakkında gerginleşiyor.

Deutsche Bank AG, bu hafta sonlarında diğer bankalara katılarak, yaklaşık 21 kat kazanç sağlayan hisse senedi değerlemelerine atıfta bulunarak, piyasada bir düzeltme riski olduğu mesajını verdi. Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, hisse senedi alanındaki oynaklığın altının şu anda ihtiyacı olan şey olabileceğini söyledi. Mike McGlone, konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Daralmış bir altın fiyatları kafesi ve ons başına 1.800 dolar civarında yerçekimi çekişi, daha kalıcı bir yukarı yönlü yörüngeye dönmeden hemen önce ortaya çıkan kalıplara benziyor. Yeni gelen dijital rezerv varlığı Bitcoin, eski düşünceleri engelliyor olabilir. Ancak her ikisinin de olgunlaştığını görüyoruz. İlerlemeye devam edin. Hisse senetlerindeki bazı dalgalanmalar katalizör görevi görebilir.

Mike McGlone: Bu gelişme, altın fiyatlarını harekete geçirebilir!

Mike McGlone, ABD hisse senedi piyasasındaki biraz tedirginliğin bile değerli metali harekete geçirmek için yeterli olabileceğini ekledi. Mike McGlone, konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

2005’ten bu yana S&P 500’e yapılan en yüksek altın indirimindeki bir miktar geri dönüş, metali boğa piyasası kafesinden çıkarmak için bir kıvılcım olduğunu gösterebilir. Altın-S&P 500 oranı, yaklaşık üç yıl öncesine göre aşırı olanın altına düştü. Altın, 2020’de yaklaşık 2.075 dolarlık rekor yüksekliğine doğru koştu. Temmuz 2020’den bu yana kilit fiyat yaklaşık 1.800 dolar. Hisse senetleri sonunda biraz geri döndüğünde, gördüğümüz gibi altın birincil yararlanıcı olmaya devam ediyor.

Colin Hamilton: Değerli metalin daha fazla satış görme ihtimali düşük

BMO Capital Markets emtia araştırmaları genel müdürü Colin Hamilton, bu potansiyel piyasa oynaklığı ışığında ve altının mevcut ticaret seviyeleri göz önüne alındığında, değerli metalin daha fazla satış görme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Colin Hamilton konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bu hala çok iyi bir altın fiyatı. Bugüne kadar yaklaşık %6.5 düşmesine rağmen, altın fiyatları Çin’in yavaşlayan ekonomik büyümesi, devam eden Delta ile ilgili kısıtlamalar ve şimdilik son Jackson Hole konuşması ve Hamilton, Ağustos ayındaki tarım dışı maaş bordrosu, Fed’in erken bir daralmaya ilişkin korkuları yatıştırmayı özlüyor. Negatif reel getiriler, yüksek jeopolitik gerilimler ve daha geniş piyasa oynaklığı potansiyeli ile altında (2013’te) keskin bir düzeltme potansiyelini nispeten düşük görüyoruz.

Daniel Ghali: Önümüzdeki hafta altın fiyatları, 1.800 dolar civarında demirlenecek

Ancak MKS PAMP GROUP metal stratejisi başkanı Nicky Shiels, bu hafta altının ons başına 1.830 dolardan geri dönüşü de dahil olmak üzere, bir dizi hayal kırıklığı yaşamaya devam ettiğini söyledi. Nicky Shiels “Altın basitçe faiz oranları ve döviz trendleri ile bir korelasyon ticareti oldu.” dedi. Birçok analist, kısa vadede tarafsız kalıyor ve altının ons başına 1.830 doların üzerine çıkmadığı veya 1.800 doların altına düşmediği sürece altının menzile bağlı kalacağına işaret ediyor. TD Securities emtia stratejisti Daniel Ghali, konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Önümüzdeki hafta altın fiyatları, 1.800 dolar civarında demirlenecek. Hikaye bir haftalık ufukta değil, muhtemelen üç aylık ufukta. Bu süre zarfında büyüme beklentileri düşecek ve enflasyon beklentileri kalacak. Ve bu altın fiyatları için iyi bir ortam olacak.

Frank Cholly: Piyasa 1.780 doların altına kaymaz veya 1.830 doların üstüne çıkmazsa, tarafsızım

RJO Futures kıdemli piyasa stratejisti Frank Cholly, kısmen Federal Rezerv’in daralma beklentileri nedeniyle şu anda altın piyasasında bir kapak olduğunu söyledi. Frank Cholly konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Hala menzile bağlıyız. Piyasa 1.825-1.830 doların üzerine çıkamadı. Şu anda, altın yatırımcıları Fed’in er ya da geç daralma fikrini sevmiyor. Piyasa 1.780 doların altına kaymaz veya 1.830 doların üstüne çıkmazsa, tarafsızım.

Ancak Frank Cholly, piyasa enflasyonun kalıcı olduğunu anladığında altının ons başına 2.000 dolarda bir şansı daha olacağını belirtti. Frank Cholly konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Enflasyonun uzun vadede burada olduğuna ve Fed‘in hüküm sürmeden önce kaçacağı noktaya geleceğine inanan kamptayım. Ve bir noktada altın bunu anlayacak ve yükselmeye başlayacak. Bu, 2.000 doların üzerinde ikincil bir ralli görebildiğimiz zaman olacak.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap