1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Geçersiz Haberler Caydıramadı: Bu Altcoin’de 950’den Fazla Milyoner Var!

Geçersiz Haberler Caydıramadı: Bu Altcoin’de 950’den Fazla Milyoner Var!

featured

Walmart’ın popüler altcoin Litecoin (LTC) ile ortaklık yaptığına dair son sahte haberlere rağmen, bitinfocharts.com’daki bilgilere göre altcoin yine de 950’den fazla milyoner yapmayı başardı. İşte zincir üstü verilere göre cüzdanında 1 milyondan ve 10 milyondan fazla coin olan adreslerin sayısı ve milyonerler…

Popüler altcoin Litecoin’de 950 milyoner ortaya çıktı

Özellikle 816’dan fazla Litecoin adresinin cüzdanlarında 1 milyon dolardan fazla LTC var ve 136 adres 10 milyon dolardan fazla kripto para birimine sahip. İlginç bir şekilde, en zengin ilk üç Litecoin adresi, coin’lerin %10’undan fazlasını kontrol ediyor ve önde gelen iki adres tek başına toplamda 1 milyar dolardan fazlaya sahip.

Litecoin’de “zengin” adresler: Kaynak: bitinfocharts.com

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 13 Eylül 2021 Pazartesi günü, GlobeNewswire tarafından Walmart ile bir iş birliği hakkında yayınlanan yanlış bir haber, öncelikle kripto para biriminin 175 dolardan 231 dolara kadar yükselmesine neden oldu. Walmart’ın bilgilerin sahte olduğunu açıklamasının ardından ise LTC yüzde 20 oranında değer kaybetti.

Hikâyenin yayılmasının ardından, Globe Newswire, okuyuculara haber bültenini göz ardı etmelerini söyleyen bir sorumluluk reddi beyanı yayınladı. Şimdi, sözde “Walmart-Litecoin Troll’ünün” yakalanırsa ciddi suçlamalarla karşı karşıya kalabileceği düşünülüyor. Federal menkul kıymetler dolandırıcılık suçlamalarından hüküm giyerse, azami ceza beş yıl federal hapis ve ihlal başına 5 milyon dolara kadar para cezası alabileceği, uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

“Dijital gümüş” Litecoin, işlem hızı açısından BTC’yi geçiyor

Finans uzmanları yıllardır Bitcoin’i (BTC) kripto para dünyasının altın standardı olarak lanse ederken, Litecoin gümüş standart olarak adlandırılıyor. Litecoin’in işlem hızı, Bitcoin’in saniyede yedi işlemine kıyasla çok hızlı olmasıyla ünlüdür; ağ saniyede 56 işleme kadar işleyebilir. Ayrıca, Bitcoin durumunda birkaç dolar olan işlem maliyetleri genellikle LTC’de birkaç senttir.

Ek olarak, yeni bir token grubunun varlığını doğrulamak için geçen süre de daha hızlıdır. Litecoin için 2 buçuk dakika ve Bitcoin için 10 dakika gerektirir. Son olarak, her Litecoin işlemi, tek bir Bitcoin işlemini tamamlamak için gereken enerjinin yalnızca yüzde 3’ünü kullanır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap