1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Flaş Çöküş: Bitcoin Fiyatı Bu Platformda 5.400 Dolara Düştü!

Flaş Çöküş: Bitcoin Fiyatı Bu Platformda 5.400 Dolara Düştü!

featured

Bitcoin fiyatı, son bir ayın en düşük seviyelerini deneyimledi. Pazartesi ve Salı günleri piyasada görülen düşüş momentumu kripto para birimi için acımasızdı. En dikkat çekici olan durum, Bitcoin (BTC) fiyatının 40.000 doların altında düşmesiydi. Ancak piyasa bununla uğraşırken bir ticaret platformunda flaş bir çöküş yaşandı.

Bitcoin, bu platformda değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere piyasa, haftanın başından bu yana düşüş ile uğraşırken, ticaret platformu Pyth Network’te rekor bir flaş çöküş yaşandı. Çöküş o kadar büyüktü ki, Bitcoin fiyatı mevcut değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti. Pazartesi günü yaşanan bu fiyat düşüşü yaklaşık iki dakika sürdü. Fiyat, 5.400 dolara kadar indi. Çöküş, Pyth Network’teki BTC-USD çifti arasında gerçekleşti. Solana tabanlı ağda, Bitcoin için güven aralığının (varlığın rapor edilen fiyatının dört katı) 21.623 dolara düştüğü de görüldü.

Pyth Network, çöküşü Twitter hesaplarında kabul etti ve kullanıcılarına buna neyin sebep olduğunu bulmak için çalıştıklarını söyledi. “Mühendisler nedenini araştırmaya devam ediyor ve tam bir rapor çıkarmak için çalışıyor,” dedi.

Bitcoin fiyatı neden bu kadar çöktü?

Düşüşün sebebinin ne olduğu konusu henüz netlik kazanmadı. Şimdiye kadar, düşüşten etkilenen başka bir çift yok gibi görünüyor. Ayrıca başka hiçbir kripto para biriminin Bitcoin ile aynı kaderi paylaştığı bildirilmedi. Düşüş, platformda büyük tasfiyelere yol açtı. Çöküş, şüphesiz ki bir dizi Pyth Network kullanıcısını etkiledi. Ağ, etkilenen kullanıcılardan özür diledi ve “Pyth müşterilerinin maruz kaldığı herhangi bir zarar için çok üzgünüz” dedi.

Ekip, flaş çöküşten etkilenenlerden Twitter veya Discord aracılığıyla ekibe ulaşmalarını istedi. Ekip, çöküşün nedenini bulmak için çalışmaya devam ediyor ve araştırmalarıyla ilgili bir rapor hazırlayacak. Bu sırada BTC spot piyasada toparlanmaya başladı. Salı gününün son saatlerinde 40.000 doların altına inen öncü kripto para birimi, yazım sırasında 42.346 dolardan işlem görüyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap