1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Fiyat Kestirimi: DOGE, BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOT, UNI, LUNA

Fiyat Kestirimi: DOGE, BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOT, UNI, LUNA

featured

Bitcoin (BTC), kritik destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor, ancak birkaç altcoin yatırımcı kar alımlarına başladı. Şimdi, lider kriptonun toparlanması, analist Rakesh Upadhyay’a göre ayıların saldırı için beklediği 48.500 dolar civarında sert bir dirençle karşı karşıya. Tahminler için piyasa genelinden gelişmelerle başlayıp teknik analizle devam ediyoruz. Uzmanlar BTC için bunları düşünüyor…

Bitcoin (BTC)’de neler yaşandı?

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız William Clemente, popüler stoktan akışa Bitcoin fiyat modelini ve likit olmayan arz verilerini birleştirerek, herhangi bir düşüşte güçlü bir taban olarak hareket etmek için 39.000 doları öngörüyor. Pozitif yönde analistler yükseliş beklentilerini sürdürmeye devam ediyor. Bloomberg Intelligence baş analisti Mike McGlone, Bitcoin için 100.000 dolar hedefini korudu. McGlone, bir dizi farklı grafiğin Bitcoin için yükseliş potansiyelinin altını çizdiğini söyledi.

Bitcoin ile birlikte Ethereum (ETH) da birikim seviyelerinde işlem görüyor. Kripto analiz sağlayıcısı IntoTheBlock, 16 Eylül’de merkezi borsalardan 24 saatlik bir süre içinde 1,2 milyar dolar değerinde Ether çekildiğini söyledi. Şimdi, Bitcoin yükseliş beklentilerini karşılayabilir mi yoksa aşağı yönde sürpriz mi yapacak? Cevaplamak için, için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizlerine göz atıyoruz…

Bitcoin (BTC) teknik analiz

Boğalar, Bitcoin’i 20 günlük EMA’nın (47.291 dolar) üzerinde tutmaya çalışırken, ayılar tersi için mücadele ediyor. Teknik kısımda, 20 günlük EMA düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın, bu da kısa vadede menzile bağlı bir eylem olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı MA’ların altına düşürürse, analiste göre BTC 42.451.67 dolar kritik desteğine düşebilir. Bu seviyeden bir toparlanma, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Bu, analiste göre konsolidasyonu birkaç gün daha 42.451,67 dolar ile 52.920 dolar arasında uzatabilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 46.256 dolardan geri dönerse, boğalar BTC fiyatını 50.500 dolara ve ardından 52.920 dolara itmeye çalışacak. Analiste göre ayıların bu direnç bölgesini agresif bir şekilde savunması muhtemeldir. Bir sonraki büyük trend hareketi, boğalar fiyatı 52.920 doların üzerine çıkardıktan veya ayılar fiyatı 42.451.67 doların altına çektikten sonra başlayacak.

BTC ve Ethereum boğaları kararsız

Ethereum’un toparlanması, 3.637.14 dolarda sert bir dirençle karşılaşıyor ve bu da daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor. Ethereum ayıları şimdi fiyatı 3,377,89 dolar desteğinin altına düşürmeye çalışıyor. Başarılı olmaları, analiste göre 3.238 dolar ve ardından 3.000 dolar kritik destek seviyeleriyle sonuçlanabilir. Böyle bir hareket, bir molada tamamlanacak ve 3.000 doların altında kapanacak bir baş ve omuz formasyonunun oluşmasına neden olabilir. Bu olumsuz görüş, fiyat desteğin 3.377.89 dolardan veya 50 günlük SMA’dan geri dönerse ve 3.676.28 doların üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Analsite göre daha sonra yerel zirveyi 4.027.88 dolardan tekrar test edebilir. Teknik indikatörlerden orta noktanın hemen üzerindeki düz 20 günlük EMA ve RSI, ne boğalar ne de ayılar için net bir avantaj göstermiyor.

Cardano (ADA) ve BTC düşünden sonra ilk engelleriyle karşılaşıyor

Cardano (ADA), 16 Eylül’de 2.52 dolarda bir engellerle karşılaştı ve ayıların rallide satış yaptığını gösterdi. Ayılar şu anda fiyatı 2.25 doların atlına çekmeye çalışıyor. Teknik kısımda, düşen 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Analiste göre fiyat 50 günlük SMA’nın altında kalırsa, ADA bir sonraki desteğe 1,94 dolar düşebilir. Böyle derin bir düzeltme, kısa vadeli bir zirvenin yapıldığını düşündürür. Boğalar yükseliş trendini kurtarmak istiyorsa, analsite göre fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, ADA bir kez daha 2.80 dolara ve ardından 2.97 dolara yükselebilir.

Binance Coin (BNB) teknik analiz

BNB boğaları fiyatı son iki gün içinde 432 doların üzerine çıkaramadı ve satın almanın daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Bu, yukarı hareketin yeniden başlamasını bekleyerek daha düşük seviyelerden alım yapan kısa vadeli trader’lerin kar rezervasyonunu çekmiş olabilir. Teknik kısımda, 20 günlük EMA düşüyor ve RSI orta noktadan gerileyerek satıcılara avantaj sağlıyor. Analiste göre fiyat 50 günlük SMA’nın altında kalırsa, BNB bir sonraki büyük desteği 340 dolara gerileyebilir. Ardında boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutar ve sürdürürse, bu olumsuz görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, boğaların arzı emdiğini gösterecek. Daha sonra hedefi 518.90 dolar direncine taşıytacaktır.

BTC ve XRP kritik engellere hazırlanıyor

Ripple (XRP) fiyatı 1.12 dolar desteğinde geri döndü ve ayıların bölgeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösterdi. Teknik kısımda, negatif bölgedeki aşağı eğimli 20 günlük EMA ve RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Ayılar 50 günlük SMA’nın altında fiyatı sürdürürse, analiste göre XRP fiyatı 7 Eylül gün içi dip seviyesini 0,95 dolardan yeniden test edebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanma, 0,75 dolara daha derin bir düzeltme için kapıları açacak. Fiyat mevcut seviyeden veya 0,95 dolardan geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre düzeltmenin bitebileceğini önerecektir. XRP daha sonra yukarı yönlü hedefi olan 1,35 dolara doğru yürüyüş başlatabilir.

Solana (SOL) fiyatı bir düzeltme tecrübe ediyor

Solana’nın (SOL) 14 Eylül’de 145 dolardan sıçraması, ayılar yardım mitinglerine saldırmaya devam ederken 166.50 dolara ulaştı. Fiyat bugün 20 günlük EMA’nın altına düştü ve bu da zayıflığı gösteriyor. Teknik kısıma, orta noktanın hemen üzerindeki düzleşen 20 günlük EMA ve RSI, boğaların kavramalarını kaybettiğini gösteriyor. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altında sürdürürse, analiste göre SOlana 123.42 dolarda %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine düşebilir. Bu seviye önemli çünkü kırılırsa 100 dolar psikolojik desteği ayıların sıradaki hedefi olacaktır. Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 123.42 dolara geri dönerse, analiste göre boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Yukarı hareket, 170 dolar civarında ve ardından 200 dolarda sert bir dirençle karşılaşabilir.

Polkadot (DOT) teknik analiz

Polkadot (DOT), 15 Eylül’de direnç çizgisinden geri döndü ve Eylül’de 20 32.04 dolara yaklaştı. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma, analiste göre fiyatı 26,36 dolara çekebilir. MA’lar yükseliyor olsa da, RSI’daki negatif ayrışma, yükseliş momentumunun yavaşlayabileceği konusunda uyarıyor. 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, analiste göre daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edecektir. Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar tekrar DOT fiyatını direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, bir ivme ve ardından 41.40 dolara yükselebilir. DOT’un sonraki durağı 49.78 dolar testi olacaktır.

BTC yükselişinde DOGE neler yapıyor?

Dogecoin son birkaç gündür MA’ların altında işlem görmesine rağmen, ayıları 0.21 doların altına ulaşamadı. Bu, daha düşük seviyelerde satıcıların eksik olduğunu gösteriyor. Boğalar bugün fiyatı MA’ların üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar pes edecek durumda değiller. Düşen 20 günlük EMA (0,26 dolar) ve 42’nin altındaki RSI, satıcıların üstün olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 0,21 doların altına düşürürse, analiste göre DOGE düşüşü 0,15 dolara kadar uzatabilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı MA’ların üzerine çıkarırsa, Dogecoin düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, analiste göre düzeltmenin bitebileceğinin ilk işareti olacaktır. Daha sonra 0,45 dolardan genel dirence doğru yolculuğuna başlayabilir.

Uniswap (UNI) teknik analiz

Uniswap (UNI), 15 Eylül’de MA’ların üzerine çıktı, ancak boğalar devamını getiremedi, bu da kısa vadeli boğaların kar almasını ve agresif ayıların kısa devre yapmasını getirmiş olabilir. Şimdi, sabit 20 günlük EMA (25.72 dolar) ve 50’nin hemen altındaki RSI, ayıların daha güçlü olduğunu gösteriyor. Fiyatı 25 doların altına gerilerse, analiste göre UNI fiyatı 23.50 dolar ve 21 dolar yolculuğuna başlayabilir. Devamı, daha derin bir düzeltmeyle sonuçlanabilir. Ancak, pozitif yönle kazanılacak bir ivme, analiste göre 23.50 dolara bir yolculuk ve başarılı olmaları durumunda 31.41 doların kapılarını açacak.

Terra (LUNA) teknik analiz

Terra protokolünün yerel token’i LUNA, 16 Eylül’de 39.77 dolara ulaştı ancak günün uzun fitilli mumlarından görüldüğü üzere devamını getiremedi. Buradan, trader’ların rallilerde long pozisyonlarını kapatabileceği sonucu çıkarılabilir. Ayı tarafı da, bir fırsat yakalamayı ve fiyatı 33,97 doların altına düşürmeye çalışıyor. Başarılı olamaları durumunda durumunda, analiste göre LUNA fiyatı 26.25 dolara düşebilir. Diğer yandan, fiyat 20 günlük EMA’dan tekrar yükselirse, analiste göre 40 dolara yükselebilir ve birkaç gün daha bu iki seviye arasında sınırda kalabilir. 40 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre ATH seviyesi olan 45.01 doların yeniden test edilmesi için kapıları açacaktır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap