1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Elon Musk, Tweet Attı ve DOGE’yi Övdü! Fiyat Nereye Gidebilir?

Elon Musk, Tweet Attı ve DOGE’yi Övdü! Fiyat Nereye Gidebilir?

featured

Tesla geliştiricisi ve Shiba Inu köpek ırkı temasıyla oluşturulan kripto para birimlerinin büyük bir hayranı olan Elon Musk, istemcinin yeni sürümünün piyasaya sürülmesiyle Dogecoin (DOGE) geliştiricilerinin kaydettiği ilerlemeye dikkat çekti.

Elon Musk, Dogecoin’deki son gelişmelere işaret etti

Dogecoin ağındaki son gelişme, kripto para biriminin ağında gerçekleşecek olan işlem ücreti indirimi için bir sonraki aşamayı ayarlamak ve node senkronizasyon hızını artırmak için tasarlandı. Elon Musk ise bu gelişmeye “İyi ilerleme. Bilgi teorisinin paraya uygulanmasıyla daha düşük ücretler gürültüyü azaltır ve hızlı, tutarlı node senkronizasyonu da gecikmeyi azaltır,” ifadelerini kullandı.

Twitter’da Musk, sürekli olarak meme-coin’inden bahsediyor ve dolayısıyla fiyatını ad etkiliyor. Son zamanlarda, anonim bir kullanıcı yeni Dogecoin reformunu bir blog gönderisi ile yayınladı. Ağın güvenliğini sağlamak için daha fazla yeni node’a ihtiyacı olduğunu söyledi. Musk, tweet’ine tek kelimeyle yanıt verdi – “önemli”.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Mayıs ayında Musk, altcoin’in ağında büyük değişiklikler yapılırsa Dogecoin’in Bitcoin’i yenebileceğini yazdı. Milyarder ayrıca sistemin işlem verimliliğini artırmak için projenin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını söyledi.

Dogecoin (DOGE) fiyatındaki son durum ve fiyat tahminleri

Dogecoin, günlük ortalama 1,87 milyar dolarlık işlem hacmiyle küresel kripto para sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor. Uzun bir süre yedinci sırada yer alsa da, geçtiğimiz günlerde konumunu Solana’ya (SOL) kaptırdı. Güncel fiyatı 0,301 dolar. Son 24 saat içerisinde fiyat %0.9 yükseldi. Dogecoin fiyatı 2021’de 0.0232 dolardan başladı. Bugün Dogecoin 0.30 dolardan işlem görüyor, bu nedenle fiyat yılın başından itibaren %1000’in üzerinde arttı.

2021 sonunda tahmini Dogecoin fiyatı 0,57 dolar ve yıldan yıla +%2.357 kadar değişiklik gösteriyor. Yani, mevcut durumda DOGE’un fiyatının 0.57 dolara yükselmesi için %90 kadar değer kazanması gerekecek. CityTelegraph ekibine göre 2022’nin ilk yarısında Dogecoin fiyatı 0,61 dolara tırmanacak; ikinci yarıda, fiyat 0,18 dolar ekleyecek ve yılı mevcut fiyatın %164 fazlası olan 0,79 dolardan kapatacaktı.

2023-2032 yıllarında DOGE fiyatı ne olabilir?

CityTelegraph ekibine göre 2023-2027 arasındaki beş yıl, önemli bir artış getirecek. DOGE fiyatının 0.79 dolardan 1.63 dolara tırmanacağı tahmin ediliyor. Bu da bugünden itibaren %281’lik bir artış anlamına geliyor. 2028-2032 aralığında ise DOGE fiyatının 1.63 dolardan 2.09’a yükseleceğini belirtiyor ekip. Bu da, bugünden itibaren %511’lik bir artışı temsil ediyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap