1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Elon Musk “Önemli” DOGE Tweeti Attı ve Fiyat Sıçradı!

Elon Musk “Önemli” DOGE Tweeti Attı ve Fiyat Sıçradı!

featured

Tesla ve SpaceX’in lideri, Dogecoin hayranı ve varlığın en etkili destekçisi Elon Musk, yeni Doge yükseltmesini mümkün olduğunca çok bilgisayara yaymak için çağrıda bulunulmasına yardımcı oldu.  GitHub’a göre dokuz gün önce yapılan lansman, Dogecoin ağını ücretleri düşürmeye hazırlıyor. Bu, DOGE topluluğunda uzun süredir hararetli tartışmalara konu olan bir madde idi.

Yeni DOGE yükseltmesi, işlem ücreti indirimi için zemin hazırlıyor

GitHub’daki blog gönderisi, yeni sürümde çeşitli hataların düzeltildiğini ve ağın performansının çeşitli yönlerde iyileştirildiğini söylüyor. Şimdi, Dogecoin geliştiricileri tüm kullanıcıları bu yükseltmeyi uygulamaya ve böylece tüm ağın performansını artırmaya çağırıyor. Yükseltme, mevcut 1.14 yüklemesi üzerine, onu kaldırmaya, yeniden dizine eklemeye veya yeniden indirmeye gerek kalmadan kolayca kurulabilir. Güncelleme, ağı ücretlerin düşürülmesine hazırlıyor. Dogecoin ücretlerini düşürmek için gereken iki aşamalı yükseltmenin ilk adımıdır.

Musk’ın “önemli” diyerek yanıtladığı tweet, Dogecoin topluluğuna ağın, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak ve ücretlerin azaltılmasına da katkıda bulunacak daha fazla yeni node’a ihtiyacı olduğunu hatırlatıyor. Daha önce, Tesla CEO’su, kripto paranın işlemler için verimliliğini artırmak için DOGE geliştiricileriyle birlikte çalıştığını tweetlemişti.

Musk’ın tweet’inin ardından Dogecoin fiyatı yükseliş yaşadı

Elon Musk’ın DOGE gelişmesini desteklediği tweet’inin ardından piyasa değerine göre yedinci sırada yer alan kripto para birimi, yükseliş yaşadı. Gece 04:27’de attığı tweet’in ardından kripto para, 0.27 dolardan 0.287 dolara yükseldi. Ancak bu yükselişin ardından bir geri çekilme yaşadı ve fiyat 0.280 dolar civarında sabitlendi. Meme-coin’i, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 dolara ulaştığı 8 Mayıs 2021’den bu yana o seviyeleri göremedi ve mevcut fiyatı, rekorunun yüzde 61.5 kadar altından seyrediyor.

Ünlü isimlerin Dogecoin’e yönelik desteği devam ediyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere  milyarder Mark Cuban, Dogecoin konusunda bullish gözüküyor. Geçtiğimiz haftalarda, Mavericks’te Dogecoin olarak ödeme yapan müşteriler için “özel fiyatlandırma” sağladığını söylemişti. Mavericks, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve Dogecoin (DOGE) ödemelerini destekliyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap