1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Ekonomistten İnanılmaz Kestirimler: Türkiye’de Altın’larınıza El Konulabilir Mi?

Ekonomistten İnanılmaz Kestirimler: Türkiye’de Altın’larınıza El Konulabilir Mi?

featured

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın yatırımcılarına uyarıda bulundu. Ayrıca, değerli metale yönelik tahminlerini açıkladı ve önümüzdeki aylarda ciddi bir şekilde yükseliş yaşanacağının altını çizdi.  Memiş ayrıca, piyasada manipülasyon olduğuna işaret etti. Kriptokoin.com olarak uzman ismin yorumlarını derledik…

İslam Memiş: Altın’daki son düşüşler sahteydi

Uzman isim, yakın bir zamanda paylaştığı bir yayınında Cuma günü yaşanan düşüşlerin sahte olduğunu ve piyasaların manipülasyona maruz kaldığını söylüyor. Ayrıca bu hafta bazı bankaların kasa kiralamaya artık izin vermeyeceğine dair açıklama yapmasına dikkat çeken İslam Memiş, bankaların bu hareketinin, fiziksel altının “sistemin dışında tutulmasını” istemediği anlamına geldiğini söylüyor. Bankaların varlıkların sistemde olmasını isteyerek “manipülasyon yapmak, spekülasyon yapmak, yönlendirmek ve parmaklarında oynatmak” için kasa kiralama işini sonlandırdığını belirtti.

Memiş’e göre böyle bir şeyin Türkiye’de de gerçekleşmesi, yani banka kasalarında altın ve gümüş bulundurulmamasına dair haberlerin gelmeye başlaması, kimse için sürpriz olmamalı. Uzman isim, baskı ve manipülasyon aracılığıyla insanların altın ve gümüşlerine göz koyanların şu an dünya sistemini değiştirenlerin ta kendisi olduğunu söylüyor. Fiziksel altın ve gümüşünüz olmaması durumunda “Gidip sanal ortamdaki altın ve gümüşlerinizi isteyin bakalım alabiliyor musunuz? Ya da ne kadar alabiliyorsunuz?” ifadelerini kullanıyor.

Altın fiyatına yönelik yükseliş tahminleri

Ayrıca değerli metal tahminlerini dile getiren Memiş, bu noktadan sonra ucuz altın ve gümüş görülmeyeceğini söylüyor. Kasım ayının ortalarında gram altın için 510-520 lira ile başlayacak olan bir yükseliş trendinin 2021’in sonuna kadar gözlemlenebileceğini savunuyor. Bu yükselişin Kasım’a bile kalmayabileceğini söylüyor. Gram altında 480 liranın altının son fırsatlar olduğuna dikkat çekiyor.

Altınla ilgili yıl sonu tahminin hala 600 lira seviyelerinde olduğunu söyleyen Memiş, artık piyasalarda baskılanma sürecinin bittiğini, bu hafta bu işin sonu olduğunu belirtti. İzlenmesi gereken gelişmeler arasında ise Çin tarafında başlayan borç krizi, Avrupa’daki elektrik ve doğalgaz kesintilerine yönelik raporlar ve bankaların kasa kiralamama olayları olacağını söyledi. Bütün bu gelişmelerin piyasada “puslu hava” yaratacağını, bu durumun da altın ve gümüş gibi değerli metalleri olumlu bir şekilde etkileyeceğini belirtti.

Ayrıca “Hiper enflasyondan kaçış yok. Günün birinde fiyatlanacak ve o zaman altın ve gümüş gibi emtiaları düşük fiyatlardan alma gibi bir şansımız olmayacak. Fiziki varlıklarınıza mümkünse sahip çıkın,” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap