1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Ekonomistler: Altın Fiyatları Önümüzdeki Günlerde Bu Düzeylerde Olabilir!

Ekonomistler: Altın Fiyatları Önümüzdeki Günlerde Bu Düzeylerde Olabilir!

featured

Altın fiyatları, 1.810 doların üzerinde fiyatlandırılıyor, ancak sarı metal düşüş moduna girdi. Şimdi gözler Cuma günkü verilerde. Peki altın’da kısa vadede hangi seviyeleri beklemeliyiz. Kriptokoin.com olarak, ünlü ekonomistlerin ve stratejistlerin tahminlerini sizler için derledik…

TD Securities ekonomistleri: Altın fiyatları 1.870 doları aşabilir!

Değerli metal fiyatları, devam eden enflasyon risklerine rağmen boğa piyasasına meydan okuyarak trend dönüşü eşiğini aştı. TD Securities’deki ekonomistler, altının stagflasyonda gümüşten daha iyi performans gösterdiğini, sarı metalin ise 2021 sonuna kadar 1.870 doların üzerinde bir kırılma ile yükseliş trendi oluşturacağını belirtiyor. TD Securities ekonomistleri konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Küresel büyüme ivmesinin yavaşlaması ve QE’nin daralmasından kaynaklanan portföy etkileri, gümüşü altından daha fazla etkilemeli. Altın fiyatları, yükselen bir trendin oluşması için fiyatların yıl sonuna kadar sadece 1.870 doları aşması gerektiğinden, enflasyon aşımı için opsiyon sunarken artan merkez bankası faizinden faydalanmalı.

OCBC Bank stratejistleri: Altın’ın 1.900 dolara yükselmesini bekliyoruz

Jackson Hole sempozyumunun Fed’in faiz oranlarını yükseltmek için acele etmediğini teyit etmesinin ardından Hazine getirilerinin düşmesiyle altın yükseldi. Cuma günkü ABD Tarım Dışı İstihdam Raporu, ABD işgücü piyasasının son Delta salgını karşısında ne kadar dirençli olduğunu ortaya çıkaracak. OCBC Bank stratejistlerine göre, zayıf rakamlar XAU/USD’yi 1.900 dolara doğru itebilir. OCBC Bank stratejistleri konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Fed Başkanı Powell, merkez bankasının bu yıl daralmaya başlayacağını açıkladı. Ancak daralma sürecinin nasıl yürütülebileceğinin hızı ve zamanlaması hakkında çok az şey söyledi. Altın, iki günlük bir aradan sonra Cuma günü bir kez daha 1.800 doların üzerinde kapandı, bu da altına olan ilginin bir enflasyon riskinden korunma olarak geri dönebileceğini gösteriyor. Ralli devam ederse altının yakın vadede 1.830 dolara, Cuma günkü iş raporu hayal kırıklığına uğratırsa muhtemelen 1.900 dolara yükselmesini bekliyoruz.

WisdomTree araştırma direktörü Nitesh Shah ise yeni verdiği bir röportajda, ABD dolarına, faiz oranlarına ve enflasyona bakıldığında altın fiyatlarının ons başına 2.000 dolar civarında işlem görmesi gerektiğini söyledi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap