1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Efsanevi Borsacı Uyardı: BTC, DOGE ve Altcoin’lerde Kâr Alın!

Efsanevi Borsacı Uyardı: BTC, DOGE ve Altcoin’lerde Kâr Alın!

featured

CNBC “Mad Money” sunucusu Jim Cramer, Çinli emlak geliştiricisi Evergrande ile mücadele sebebiyle görülen zayıflık nedeniyle işler daha da kötüleşmeden önce BTC, ETH, DOGE yatırımcılarının kripto para portföylerinde kâr ayırmaları gerektiğini söyledi.

Cramer, yatırımcıların kâr alması için “yalvarıyor”

Cramer, kripto para destekçilerinin “sat” kelimesini duymaktan hoşlanmadıklarını, ancak kripto para birimlerinde kazanç sağlayan yatırımcılara, varlıklarının bir kısmını satmaları ve ortalık temizlenmeye başladıkça kafalarında tartmak için geri dönmeleri için “yalvardığını” söyledi. Cramer, programında, “Bunun bir kayıp olmasına izin verme. Biraz sat, gerisi kalsın, sonra bekleyelim ve Çin’in Evergrande kurtarmaya yönelik tutumunu değiştirip değiştirmediğini görelim,” dedi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum’da (ETH) bir pozisyonu olduğunu daha önce açıklayan Cramer, endişelerinin ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether (USDT) ile başladığını söyledi. Tether, piyasa değerine göre yalnızca Bitcoin (BTC) ve Etherereum’un (ETH) ardından gelen üçüncü en büyük kripto para birimidir.

Cramer: Düşüş BTC, ETH, DOGE ve kripto odaklı hisseleri bile etkileyebilir

Cramer, “Tether ile ilgili sorun, çeşitli holdingler tarafından desteklenmesi ve bunların kabaca yarısının ticari kağıt (kısa vadeli krediler) olması. Ancak Çin ticari kağıdını bilmiyoruz,” dedi. Tether, iddia ettiği gibi herhangi bir Evergrande maruziyeti olmasa bile, Evergrande maruziyeti nedeniyle “tonlarca” Çinli işletmenin ezilebileceğini ve bunun domino düşüşünü tetikleyebileceğini de sözlerine ekledi.

Cramer, risk altında olanın sadece Tether yatırımcıları olmadığını, böyle bir senaryoda düşüşün “tüm kripto ekosistemini mahvedeceğini” söyledi. Eski hedge fon yöneticisi, “Herhangi bir biçimde kripto paranız varsa”, böyle bir düşüşün Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve hatta muhtemelen kriptolu hisse senetlerini etkileyeceğini ima ederek bir miktar kâr elde edilmesini tavsiye etti.

Bitcoin ve Ethereum, Çinli emlak devi Evergrande’nin mevcut borcunun çöküşe yol açabileceğine dair endişelerin artmasıyla tetiklenen daha geniş bir pazar satışında önemli ölçüde düşük işlem görüyor. Evergrande, Çin’de büyük bir emlak geliştiricisidir ve ayrıca sağlık hizmetleri ve elektrikli araçlar gibi sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda başka iş birimine sahiptir. Şirketin toplam borcu 300 milyar dolardan fazla ve yakın zamanda yatırımcıları borçlarını temerrüde düşürebilecekleri konusunda uyardı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap