1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Efsanevi Borsacı: Bitcoin’lerimin Neredeyse Tamamını Sattım! Buna Bakın…

Efsanevi Borsacı: Bitcoin’lerimin Neredeyse Tamamını Sattım! Buna Bakın…

featured

Geçtiğimiz aylarda elindeki Bitcoin (BTC) varlıklarının neredeyse tamamını sattığını söyleyen eski hedge fon yöneticisi Jim Cramer, yakın bir zamanda neden insanların Coinbase hissesine yatırım yapmayı düşünmesi gerektiğini açıkladı. Ayrıca genel olarak kripto ve özellikle Ethereum hakkında konuştu.

Jim Cramer, Bitcoin varlıklarını sattığını açıklamıştı

Cramer, CNBC’nin “Mad Money w/ Jim Cramer” programının sunucusudur. Aynı zamanda CNBC’nin “Squawk on the Street” programının ortak sunucularından biri ve aynı zamanda finans haberleri sitesi TheStreet’in kurucu ortağıdır. 10 Eylül 2020’de Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve “The Pomp Podcast”in sunucusu olan Anthony Pompliano, Twitter’da Cramer’i biraz Bitcoin satın almak için ikna etmeyi başardığını söyledi. Ardından 11 Aralık 2020’de Cramer, daha fazla Bitcoin satın aldığını söyledi.

Üç ay sonra, Pomp’un podcast’inde Cramer, Bitcoin yatırımından “bir ton para” kazandığını söyledi, altına yönelik duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi ve insanlara portföylerinin %5’ini Bitcoin’e, %5’ini ise altına adamalarını gerektiğini söyledi. 15 Nisan’da Cramer, CNBC’nin bir programında, Bitcoin fiyatının son birkaç aydır yükselmesiyle, elindeki BTC’lerin bir kısmını satarak kâr elde ettiğini açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 21 Haziran’da ise Cramer, kalan Bitcoin varlıklarının çoğunu, çoğunlukla Çin’deki kripto çöküşü ve Bitcoin’in fidye yazılımı ödemeleri için kullanımı konusundaki endişeler nedeniyle sattığını açıkladı.

Cramer: Bence Coinbase hissesi ucuz

Çarşamba günkü “Mad Money” programında en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase Global hakkındaki görüşü sorulduğunda, Cramer, şirket yönetiminin büyük bir hayranı olmamasına ve Nasdaq’ta doğrudan listelemesinin o kadar iyi gitmemesine rağmen, önceki günü 259,28 dolardan kapatan hissenin şu anki seviyelerde ucuz olduğunu söyledi ve ekledi:

Bence Coinbase ucuz. Yönetimle pek ilgilenmiyorum çünkü bence başta çok fazla hisse senedi çıkardılar. Ben buna karşıydım. Satıcı değil alıcı olmalıydılar. Bence listeleme çok, çok kötü gitti. Bence şirket… doğal bir kripto deposu.

Daha sonra kripto hakkındaki düşüncelerini paylaşmaya devam etti ve bu süreçte şu anda Ethereum’u olduğunu açıkladı. “Portföyünüzün %5’ine kadar kriptoya sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum. Ben kriptoya inananlardanım,” diye ekledi. COIN hissesi 16 Nisan’daki 340 dolarlık en yüksek seviyesinden neredeyse yüzde 30 oranında düşmüş olsa da firma, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 1,6 milyar dolarlık net kâr bildirdi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap