1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Dolar/TL, 8.70’in üzerini gördü

Dolar/TL, 8.70’in üzerini gördü

featured

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararı ve mesajları öncesinde dolar değerleniyor. Yurtiçinde ise Fed’in yanı sıra Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) nasıl bir aksiyon alacağı merak ediliyor. İki önemli beklenti öncesinde; küresel çapta dolar değer kazanırken, yurtiçinde de TL zayıf görünümle açıldı.

Geçen hafta ortasından sonra yaptığı atakla 8.42’lerden 8.65’in üzerini gören dolar/TL, yeni haftanın ilk gününde de yükselişini sürdürüyor. Sabah saatlerinde 8.64 düzeyinde yatay hareket eden dolar/TL, işlemlerin artmasıyla 8.70’in üzerine çıktı.

Dolar/TL, son olarak temmuz ayının ilk haftasında 8.70’in üzerini görmüştü. Dolar/TL’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 8.8122 ile geçen mayıs ayının son günlerinde görülmüştü.

Dolar/TL, gün içi en yüksek seviye olarak 8.7266’yı gördü. Dolar kuruna paralel bir şekilde yükselişte olan euro/TL’de 10.2390 gün içi en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Saat 12:00 sularında dolar/TL’de işlemler 8.67’den; euro/TL’de 10.16’dan gerçekleştiriliyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap