1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. DOGE Neden Düşüyor? Hangi Düzeyler Kıssayı Bitirebilir?

DOGE Neden Düşüyor? Hangi Düzeyler Kıssayı Bitirebilir?

featured

Geçen hafta meydana gelen ani çöküş, kripto piyasasından yaklaşık iki haftayı silmişti. En büyük kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum önemli direnç seviyelerinden geriledi. Dogecoin (DOGE)’de benzer bir performans sergiledi ve geçtiğimiz ayı iki ayın en düşük seviyesinden toparlayarak geçirdi. Ardından, 7 Eylül kazasında %18’e varan kayıplar yaşadı. Şimdi, ayılar Dogecoin fiyatını ayın en düşük seviyelerine geri gönderiyor. Analistlere göre bu seviyeler DOGE’nin son şansı olabilir…

Dogecoin (DOGE) etkisini kaybediyor

Kripto meraklılarının Dogecoin’e karşı her zaman kullandığı bir şey varsa, o da işlevselliğin sonuncusudur. Meme coin’in, amacının arkasındaki mantık göz önüne alındığında bilinen bir kullanım durumu olmaması şaşırtıcı değildir. Ancak piyasa değerine göre ilk 10 kripto paradan biri olmak, DOGE’nin kullanışlılığı hakkında tartışmalara yol açtı. Dogecoin, milyarder Elon Musk gibi destekçileri ve çevresinde yaratılan algı sayesinde büyüdü. Ancak Musk’ın kripto üzerindeki etkisi azaldıkça DOGE’nin değeri düşüyor…

DOGE, 0.73 dolar ATH’sine %67 uzakta

Mayıs ayında zirve yapan piyasada DOGE fiyatı 0,73 dolara ulaşmıştı. Sonra piyasanın geri kalanı, iki ay süren bir ayı piyasasının başlangıcı gibi görünen bir engelle karşılaştı. O zamandan beri piyasadaki en iyi kriptolar toparlanmaya çalışıyor. Çoğu, Ethereum durumunda olduğu gibi önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. Diğerleri ise Cardano ve Solana gibi tüm zamanların yeni rekorlarını tamamen paramparça etti. Ancak, Dogecoin’in önceki ATH seviyesinin yarısını bile geri kazanamaması, yatırımcıların meme coin’e olan inancını kaybetmesine neden oluyor. Yatırımcıların fiyat mücadelesi sırasında çantalarını boşalttığını gören topluluk genelinde bekleme inancı giderek azalıyor. Bu, fiyatın hareketlerinde önemli bir artış görmediği mevcut noktaya kadar devam etti.

Dogecoin ilk 10 kripto arasından kopabilir

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Dogecoin fiyatı, Bitcoin ve Ethereum gibi lider kripto paralar yeşile geçtikten sonra bile kırmızıda kaldı. DOGE için yedi günlük grafik, meme coin’in sürekli olarak kırmızıya döndüğünü gösteriyor. Bu, hafta ortası piyasa ticaretinde, piyasaya yeşile doğru çekilirken bile aynıydı.

Şimdi, 24 saatlik grafik, her düşüş ve toparlanma ile birlikte LH ve LL seviyeleri oluşturuyor. Geçtiğimiz saatlerde son 24 saatlik zarar %1.11 oranındaydı. Günlük işlem hacmindeki %25’lik artışa rağmen Dogecoin herhangi bir kazanç elde etmedi. Piyasa değeri %1,21 daha düştü. DOGE, ilk 10’da 9. sıraya geriledi. Polkadot (DOT), 7 günlük %17.32 toparlanma ile 8. sırayı aldı. Teknik analizler devamı için bunları söylüyor…

Dogecoin teknik analiz:

Analist Melanie Schaffer’e göre Dogecoin’in grafiğinde hafif gizli düşüş farklılığı bulunuyor ve bu tespit, DOGE fiyatı düşerken yükselen RSI’la destekleniyor. Schaffer’e göre boğalar trendi değiştirmek için gelmeden önce düşüş eğilimi devam edebilir. Dogecoin, 8 günlük ve 21 günlük EMA’nın altında işlem görüyor ve 8 günlük EMA 21 günün altında seyrediyor. Analiste tüm bunlar düşüş göstergesi olarak yorumlanabilir. Ayrıca Dogecoin, genel duygu eğimlerinin düşüş eğiliminde olduğunu gösteren 200 günlük SMA’nın altında işlem görüyor. Perşembe günü, 200 günlük SMA’nın üzerine çıkmaya çalıştı ancak reddedildi. Melanie Schaffer, DOGE’nin genel durumunu iki maddeyle ve aşağıdaki grafikle özetliyor:

  • Boğalar, büyük bir yükseliş hacminin geldiğini ve azalan trend çizgisinin geriye dönük testinden Dogecoin’i yukarı sıçrattığını görmek istiyor. Dogecoin, yaygın olarak takip edilen EMA’larda ve 0.27 dolar işaretinde yukarıda dirence sahiptir.
  • Ayılar, Dogecoin’in azalan trend çizgisinin altına düştüğünü ve fiyatın 0.20 dolar seviyesinde psikolojik desteği kaybedene kadar bunun altında trend olmasını istiyor. Alanın altında, Dogecoin 0.16 dolarda destek buluyor.
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap