1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. DOGE, BTC Değil: Dünyanın En Güçlü Aktrisi, Bu Altcoin’i Seçti

DOGE, BTC Değil: Dünyanın En Güçlü Aktrisi, Bu Altcoin’i Seçti

featured

“Legally Blonde” ve “Cruel Intentions” gibi filmlerde rol alan Amerikalı aktris ve iş kadını Reese Witherspoon, Twitter üzerinden ilk kez lider altcoin Ethereum’dan (ETH) satın aldığını açıkladı. Witherspoon’un Ethereum tweet’i, yeni ve ünlü bir ismin alana girmesiyle Twitter’daki kripto topluğu arasında viral oldu.

Reese Witherspoon, en büyük altcoin projesini tercih etti

Witherspoon, dün akşam 23:19’da attığı bir tweet’te “İlk Ethereum’umu aldım! Haydi yapalım şunu #cryptotwitter” ifadelerini kullandı. Youtuber, sosyal medya yıldızı ve boksör Logan Paul, Witherspoon’a World of Women koleksiyonundan takas edilemez bir token veya NFT sunarak yanıt verdi. Koleksiyonun arkasındaki proje, NFT alanında çeşitliliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

Aktörün ilk ETH’sini satın alması, en sevdikleri kripto paranın değerini açıklayan Bitcoin kullanıcıları tarafından fark edilmedi. Cryptocurrency analisti Kaleo ve Bitcoin (BTC) yatırımcısı Lark Davis, Witherspoon’un kripto para birimine ilk adımını memnuniyetle karşılayanlar arasındaydı. Shiba Inu temalı bir kripto para birimi olan Dogecoin’in (DOGE) yandaşları da paralarını Witherspoon’a sergiledi. Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus, bir Tweet’te 1999 yapımı “Election” filmini beğendiğini söyledi.

Ethereum yükselişini sürdürüyor

Ünlülerin kriptoya olan ilgisi artmaya devame derken Ethereum, son 7 günde yüzde 20.84 oranında arttı. Yıl başladığından beri, Vitalik Buterin tarafından kurulan kripto para birimi yüzde 416,33 arttı. Yazım sırasında, ETH 24 saat içinde yüzde 1.6 daha yüksek 3.798,85 dolardan işlem gördü. Son zamanlarda Ethereum’a yönelik ilgi, ETH’nin hakim olduğu bir alan olan NFT’den kaynaklanıyor. DeFi ve dApp segmentleri sayesinde kripto para birimi de ivme kazandı.

Ethereum’un akıllı sözleşme yeteneği, DeFi potansiyeli, proof-of-stake (PoS) modeline yaklaşan geçiş ve hız ve ölçeklenebilirlik özellikleri öne çıkıyor. Witherspoon’u Ether satın almaya tam olarak neyin teşvik ettiği belli değil. Net değeri 400 milyon dolar olduğu tahmin edilen dünyanın en zengin aktrisinin portföyünü çeşitlendirme yolları araması oldukça olası.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Geçen Kasım ayında Game of Thrones yıldızı Maisie Williams, Twitter’daki kripto topluluğunun Bitcoin’e uzun süre devam etmesini istedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap