1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Devasa Ether Opsiyonu Cuma Kapanıyor! İşte Olabilecekler…

Devasa Ether Opsiyonu Cuma Kapanıyor! İşte Olabilecekler…

featured

Ether (ETH) bugün düşüş yaşayarak 3.075,57 doları gördü ancak yazım sırasında 3.113 dolar ile hafif bir toparlanma yaşamış durumda. Boğalar 3.200 doların üzerindeki fiyat seviyelerini ararken 30.900 ETH’lik, 800 milyon dolarlık opsiyonun sone ermesinden önce fiyat hareketlerinde volatilite arıyor.

ETH rakipleri ivme kazandı

Opsiyonların 140 milyon dolarlık kısmı 3.800 ila 8.000 dolar aralığında ve nötr-yükselişe yönelik durumda. Ancak ay sonu yaklaştıkça, ETH fiyatından dolayı, analistlere göre göre bu finansal araçların değeri pek kalmayacak. Ethereum ağı sürekli olarak ağ tıkanıklığı, yüksek işlem ücretleri gibi sorunlarla karşılaştı. NFT ve DEFi alanının büyümesi de ağdaki kalabalıklığı giderek artırdı.

Uzmanlara göre ETH fiyatını yükseltebileceği düşünülen bazı gelişmeler, belki de bu yüzden, rakiplerine gitti. Örneğin Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cardano, akıllı sözleşmelerin 12 Eylül’de başlatılacağını duyurmasıyla yükseliş yaşadı, ADA rekor kırdı ve yüzde 100’ün üzerinde yükseldi . Solana ve Polygon gibi merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlayan ağların tokenları da ivme kazandı.

Ether opsiyonlarının sona ermesi ne anlama geliyor?

Opsiyonların 140 milyon dolarlık kısmı yükselişe yönelik ve nötr olanlardan oluşurken bahislerin yüzde 83’ü 2.900 dolar ve daha düşük bir değere denk geliyor. Sözleşmelerde 3.000 dolarlık seviyenin odakta olduğu ve 100 milyon dolarlık açık pozisyonun varlığı dikkat çekiyor.  Ethereum Cuma günü TSİ 11.00’de 3.500 dolarlık seviyenin altından işlem görürse, yükselişe yönelik opsiyonlar değersiz bir duruma gelecek. Bu durum nedenle traderların bir fiyat dalgalanması bekleyebileceği düşünülüyor. Peki, hangi senaryolar gerçekleşebilir?

Analist Marcel Pechman’ın ETH opsiyonlarına yönelik kurduğu senaryolara göre eğer ETH, yarınki kritik saatte 2.900 doların altında işlem görürse sonuç, neredeyse dengeli olacak. ETH 2.900 ile 3.000 dolar arasında işlem görürse net sonuç, nötrden yükselişe geçen enstrümanları 48 milyon dolar ile destekliyor olacak. 3.000 dolar ila 3.200 dolar arasında kalınırsa net sonuç, nötrden yükselişe geçen enstrümanları 147 milyon dolar ile destekliyor olacak. Lider altcoin eğer 3.200 doların üzerine çıkarsa, net sonuç nötrden yükselişe geçen opsiyonları 197 milyon dolar ile destekliyor olacak.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap