İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Dev Borsalara Yüzmilyonlarca Ripple Aktı! Fiyat Sert Düştü

Dev Borsalara Yüzmilyonlarca Ripple Aktı! Fiyat Sert Düştü

featured

Yakın bir zamanda altı büyük XRP deposunun Ripple, Binance, Huobi ve diğer büyük kripto para borsaları tarafından taşındığı paylaşıldı. Bu transferler, büyük kripto para transferlerini izleyen popüler hizmet Whale Alert tarafından ortaya çıkarıldı. Detaylar ise XRP işlemleri ve cüzdanları hakkında analiz sağlayan Bithomp sitesinden ayrıntılarla birlikte yayınlandı.  Bu sırada, yedinci en büyük kripto para birimi düşüş yaşıyor ve 1.08 dolara kadar geriledi.

204.7 milyon Ripple (XRP), hareket halinde

Whale Alert’e göre 225.171.272 dolarlık fiat karşılığı olan XRP miktarı Ripple, Binance, Bitstamp, Huobi, Bitfinex, Upbit, Bittrex ve Bybit tarafından transfer edildi. Ripple, kripto para birimini şirket dışına, ortaklarına, kripto borsalarına ve finans kurumlarına taşımak için kullanılan RL18-VN adresine 40 milyon XRP aktardı.

Bu cüzdan aynı zamanda Ripple’ın operasyonel giderlerini karşılamak için fiat elde etmek amacıyla XRP satmak için de kullanılıyor. Taşınan en yüklü miktar, Bybit borsası tarafından dahili olarak taşındı. Platform, 94.226.820 dolara eşit olan büyük bir miktar olan 83.220.460 XRP’yi aktardı.

XRP toparlanmaya başlasa da, düşüşe geçti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bugün erken saatlerde Coinbase borsasının XRP ticaretinin yeniden başlamasıyla ilgili söylentileri reddetmesinin ardından XRP’nin yüzde 10’un üzerinde düşüş gösterdiği bildirildi. Bundan önce ise zincir üstü analiz sağlayıcısı Santiment, XRP adres etkinliğindeki artışın coin’i yüzde 10 kadar artırmaya başladığını tweetlemişti.

Bununla birlikte coin 1.24 dolar seviyelerinden 1.09 dolara düştü ve neredeyse yüzde 12’li bir değer kaybı yaşadı. Şimdi ise coin yatay işlem görüyor ve toparlanma girişimlerinde bulunuyor. Şu anda XRP, yazım sırasında 184 dolardan işlem gören ve geçtiğimiz günler boyunca art arda rekor kıran Solana (SOL)’nın tarafından geride bırakılmış durumda.

XRP, 51 milyar dolarlık piyasa değeri ile yedinci sırada yer alırken Solana 53 milyar dolar ile altıncı sıraya yerleşti. Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs ve en üst düzey iki yöneticisi Chris Larsen (kurucu ortak ve eski CEO) ve Brad Garlinghouse (şimdiki CEO) aleyhine dava açmasının ardından bu yıl Ocak ayında XRP çiftlerinin ticaretini askıya aldı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap