1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Derecelendirme Devi, Bu Altcoin’i Topa Tuttu: Vefatını Garantiler!

Derecelendirme Devi, Bu Altcoin’i Topa Tuttu: Vefatını Garantiler!

featured

Analiz platfromu Weiss Crypto Ratings, popüler altcoin Cardano’nun (ADA) kara para aklamayı önleme verileri sağlayıcısı Coinfirm ile ortaklık kurduğunu açıkladıktan sonra Cardano Vakfı’na eleştiri yağdırdı. IOHK ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson ise bu duruma yanıtsız kalmadı. İşte detaylar…

Popüler altcoin Cardano ve Coinfirm arasındaki işbirliği

Bu ay giderek güçlenen ve artık dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumuna yükselen ADA’nın arkasındaki Cardano, en son olarak, ağın Finansal Eylem Görev Gücü’nün (FATF) yönergelerine uymasını sağlamak için Blockchain analiz sağlayıcısı Coinfirm.io ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Vakıf, ortaklığın FATF ve Avrupa Birliği’nin Altıncı Kara Para Aklamayla Mücadele Direktiflerinin yanı sıra diğer uluslarüstü kuruluşlarınkilerle “tam uyum” sağlayacağını söyledi.

Vakfın teknik entegrasyon başkanı Mel McCann’e göre AML/CFT analitiği, bir kripto para biriminin düzenlenmiş pazarlarda toplu olarak benimsenmesi için gereklidir. Coinfirm tarafından sağlanan araçlar ve hizmetler, her borsa, saklama kuruluşu ve diğer tüm üçüncü tarafların cüzdanlarında tutulan ADA’nın geçmişini net bir şekilde takip etmelerini sağlıyor.

Weiss Crypto’dan eleştiri geldi

Weiss Crypto, Cardano’nun bu hamlesini “her yönden kötü bir hareket” olarak nitelendirdi ve hayal kırıklığı yaşanıldığını ekledi. Kurum, bu adımın, bankacılık sisteminde de olduğu gibi, kendisine aşırı düzenleme getirilmesiyle Cardano ve ADA’yı “boğulmaya” iteceğine inanıyor. Weiss Crypto’ya göre, bunun gelecekte kesinlikle sahip olacağı bir diğer olumsuz etki, bu adımın Cardano Blockchain’ini “sansüre eğilimli, politize ve manipüle edilmiş bir ağ” yapmasıdır.

Weiss’e göre eğer Cardano bu yoldan gitmek istiyorsa, Facebook’un Diem’i ve merkez bankası dijital para birimleri, çok daha iyi çalışabilir bir durumda. Weiss Crypto, finansal açıdan seçkin olanların kripto endüstrisini asla kabul etmeyeceğini ekledi; bu nedenle, şirkete göre “kendi kurallarına göre oynayan bir kripto platformu, yalnızca gelecekte ölümünü garantileyecektir”.

Charles Hoskinson’ın cevabı: Bu tarz ortaklıklar önemli

Cardano kurucusu, bu tarz ortaklıkların netlik, yeni iş ve teknik gereksinim sağlamasından dolayı önemli olduğunu düşündüğüne dikkat çekti. Bu şekilde Cardano’nun düzenlenmiş veya düzenlenmemiş, pek çok endüstride daha fazla benimsenebileceğinin altını çizdi.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Cardano’nun kripto parası ADA, 23 Ağustos’ta rekor kırıp 2.95 dolara ulaşmıştı. O zamandan beri yüzde 12.3 oranında düşen altcoin, yazım sırasında 2.58 dolardan el değiştiriyor ve 7 günlük süreçte yüzde 22 oranında ivme kazanmış durumda.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap