1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Deneyimli Analist: Bu 7 Altcoin, Boğa Koşusu İçin Hazır!

Deneyimli Analist: Bu 7 Altcoin, Boğa Koşusu İçin Hazır!

featured

Popüler analist Aaron Arnold, tecrübelerinden yola çıkarak toparlanmasını beklediği yedi kripto para birimini paylaştı. YouTube üzerinden yaklaşık 1 milyon abonesine seslenen Arnold, Ethereum (ETH)’un “patlamaya yakın” olduğunu söylüyor ve nedenlerini açıklıyor. ETH’nin yanında 6 altcoin projesine daha değinen analist, seçimlerini genellik piyasaya değerine göre en büyük kripto para birimlerden yapıyor. İşte, Arnold’un boğa koşusuna hazır olduğunu düşündüğü altcoin’ler ve nedenleri:

Aaron Arnold’a göre lider altcoin bir arz şoku yaşıyor

Aaron, Ethereum’un ekosisteminin geliştiğini ve bu ayın başlarında London yükseltmesiyle tanıtılan ücret yakma mekanizmasının (EIP-1559) bir sonucu olarak ETH’nin bir arz şoku geçirdiğini savunuyor. Bu nedenle, analistin Ethereum’dan beklentileri şunlar oluyor:

Patlamak üzere olan kripto paralardan bahsetmişken, Ethereum hakkında konuşmamız gerekiyor. Bu, Ethereum’un kaybetme döngüsüdür dostlarım. Ethereum ekosisteminde çok iyi şeyler oluyor. Nasıl boğa olmayasın?

Bu arada Aaron, videosunun 03:42 dakikasında ETH’de yükseliş için analizlerini şu şekilde paylaştı:

Ethereum patlamaya hazır görünüyor ve şu anda kesinlikle bir arz şoku yaşıyor. Ethereum, istikrarlı desteğin üzerinde işlem görüyor ve arkasındaki satış baskısı büyük ölçüde azalıyor.

İkinci seçim Cardano (ADA) oluyor

Aaron Arnold sıradaki analizleri Ethereum’un en büyük rakiplerinden Cardano (ADA) üzerine oluyor. Arnold’a göre, Cardano’nun birlikte çalışabilirliği, yükseliş sinyali olabilecek akıllı sözleşmeleri başlatmaya hazırlanırken büyüyor. Analistin Alonzo hard fork’undan şunları bekliyor:

Bu, 12 Eylül güncellemesine akıllı sözleşmelerine yaklaştıkları için Cardano için büyük bir haber. Başka bir şey ortaya çıktı, bu çok güzel, oldukça havalı. Cardano, Ethereum uyumlu bir side-chain alıyor…

Analist side-chain’lere değindiği diğer açıklamaları şu şekilde oldu:

Side-chain, işlem ücretlerini ödemek için kripto paralar olarak sarılmış (wrapped )ADA’yı kullanacak… Bu Ethereum ve Cardano için daha iyi. Mesele şu ki, her şey birlikte çalışabilir hale geliyor ve tüm bu Blockchain’lerin birbiriyle çalışması ve birbirleriyle konuşması iyi bir şey. Ethereum’da ve Cardano’da büyük ölçüde yükseliş var.

Boğa koşusu için hazır sıradaki altcoin projeleri: Solana ve Chainlink

Arnold, Solana (SOL) ve Bockchain oracle Chainlink’i (LINK) artan birlikte çalışabilirliğe sahip ek altcoin’ler olarak, şu özellikleriyle öne çıkarıyor:

Solana geliştiricileri artık Chainlink’in DeFi fiyat sunucusunu kullanabilir. Chainlink oracle artık Solana’nın ağında yayında. Geliştiriciler artık güvenilir fiyat verilerine erişebilir. Dediğim gibi, Solana ve ayrıca Chainlink’te yükseliş var.

Aaron Arnold’u listesinde Avalanche (AVAX)’da bulunuyor

Tecrübeli kripto YouTuber’ın listesinde beşinci sırada, şu anda ekosistemini genişlettiğini söylediği akıllı sözleşme platformu Avalanche’ın yerel token’i AVAX yer alıyor. Aaron’un geçtiğimiz haftaların en iyi performansa sahip altcoin projesinden beklentileri şu yönde:

Tıpkı Cardano’da yükselişe geçtiğim gibi, Solana’da yükselişte olduğum gibi, Avalanche içinde yükseliş beklentim var… Avalanche neden yükseliyor? Bu oldukça basit. Avalanche, mavi çipli DeFi protokollerini kullanıyor…

Bu arada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Avalanche, yakın zamanda Aave (AAVE), Curve (CRV) ve Sushiswap (SUSHI) gibi kendini ispatlamış DeFi projelerini kendine çekti… Bunun yanı sıra Avalanche ekosistemindeki birkaç yeni DeFi projesi de büyümeye katkıda bulunuyor.

Sıradaki seçim, bir NFT oyun platformu olan Enjin (ENJ) oluyor

Arnold’un listesinde bir sonraki sırada, yakın zamanda bir sosyal ağ ile ortaklık kuran oyun ve NFT Blockchain platformu Enjin (ENJ) yer alıyor. Analistin ENJ’den verdiği haberler şunlardı:

Enjin’i mavi çipli bir oyun kripto para birimi proje protokolü olarak düşünürdüm. Haber şu ki, sosyal ağ Blockster … Enjin ile işbirliği yapıyor ve 400.000 erken kullanıcıyı NFT’lerle ödüllendiriyor.

Son olarak Ripple (XRP)

Arnold’un listesindeki son altcoin, Ripple’ın XRP Ledger’ındaki yerel kripto para birimi olan XRP’dir. Arnold, XRP için yükselişinin parabolik dur ve geri (SAR) göstergesinin okunmasına dayandığını söylüyor. Fiyat tahminleri de şu şekilde:

XRP, %30 fiyat hareketinin eşiğinde. XRP, oynaklıkta yükselmeye hazır görünüyor. Fiyat hareketini %30’dan fazla görebiliyordu……Parabolik (SAR) noktaları yükselişe geçti, bu da bir kopuşun devam ettiğini gösteriyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap