1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Deneyimli Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Kritik Bir Kestirim Yaptı

Deneyimli Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Kritik Bir Kestirim Yaptı

featured

Popüler kripto para analisti Lark Davis, Bitcoin ve Ethereum için kritik seviyeleri paylaştı. Yazının davamında, Glassnode ve IntoTheBlock’un on-chain metriklerinin analizlerine de değineceğiz. Bitcoin ile başlayalım…

Bitcoin (BTC)’de golden cross gerçekleşti

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Davis, yeni bir YouTube videosunda abonelerine Bitcoin (BTC)’in pek çok trader tarafından rallilerin yaklaşacağının bir işareti olarak görülen teknik bir olay olan “golden cross” yaptığını söylüyor:

Bu oldu. Bu resmi. Onaylandı. Bitcoin’de bir golden cross var. Bu, elbette, 200 günlük hareketli ortalamanın 50 günlük hareketli ortalamasının kesişmesidir. Bunu görmek kesinlikle güzel.

Bitcoin (BTC)’in golden cross tarihi

Davis ayrıca olayın güvenilir bir yükseliş göstergesi olup olmadığını görmek için Bitcoin’deki golden cross oluşumlarının tarihine de bakıyor. Kripto analistine göre, BTC en son Mayıs 2020’de onayladığında, %700’lük bir ralli gördü. Davis, Nisan 2019’da bir başka golden cross BTC’nin %200 artışına tanık olduğunu, Eylül 2015’te ise en yüksek kriptonun fiyatını 300 dolardan 20.000 dolara kadar yükselten bir “durmaksızın mega boğa rallisi” başlattığını söyledi. Popüler trader ayrıca, lider kripto para biriminin takip eden aylarda %22.000’den fazla ralli yaptığı Şubat 2012’de BTC’nin ilk golden cross formosyonuna da bakıyor. Bununla birlikte Davis, pandeminin sona ermesinden iki hafta önce Mart 2020’de oluşan bir golden cross’un mutlaka yukarı doğru ivmeyi garanti etmediğini belirtiyor:

TA’da (teknik analiz) buna denilemezdi… (Covid), fiyatı aşağı çeken beklenmedik bir makro olaydı, bu yüzden bu golden cross büyük bir ralliyi gerçekleştiremedi, ancak bunun nedeni harici bir olay.

Ethereum (ETH)’a geçmeden önce Davis, Temmuz 2014’te BTC’nin fiyatı yaklaşık 600 dolardan yaklaşık 150 dolara düştüğü için kısa ömürlü olduğunu kabul ettiği bir başka golden cross daha olduğunu da ekliyor.

Küçük bir golden cross darbesi aldık. Bu, piyasa için kısa süreli bir coşkuyla sonuçlandı ve ardından Bitcoin fiyatında %75’lik bir düşüş yaşandı.

Lark Davis, Ethereum’un %190’lık bir ralli için hazır olduğunu söylüyor

Bitcoin’in yanında Davis, farklı bir Youtube videosunda, piyasa değerine göre en büyük altcoin projesinin temel faktörlere bağlı olarak 10.000 doların üzerine çıkmaya hazırlandığını söylüyor. Davis, Ethereum’un fiyatının iki katından fazla olmasının nedenlerinden birinin borsalardaki arzının düşmesi olduğunu belirtiyor.

Diğer yandan, Davis’e göre borsalarda lider akıllı sözleşme platformunun arzı, sahipleri Ethereum’larını merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitledikleri veya ETH’lerini NFT satın almak için kullandıkları için geçen yıl güçlü bir düşüş eğiliminde:

Tedarik mekaniği olduğu gibi çalıştığı için, Ethereum arz krizinin fiyatı ciddi bir şekilde yükseltmesi an meselesi.

IntoTheBlock: Net Ethereum ayrılan borsa miktarı yeni bir rekor kırdı

Davis ayrıca, Blockchain veri platformu IntoTheBlock’un bir tweet’inden alıntı yaparak, kripto borsalarından çıkan net Ethereum miktarının son zamanlarda yeni bir rekor seviyeye ulaştığını söylüyor:

Net Ethereum ayrılan borsa miktarı yeni bir rekor kırdı. 1.2 milyar doların üzerinde Ethereum dün merkezi borsalardan ayrıldı. Bu akıllara durgunluk veren bir rakam.

On-chain metrikleri Ethereum için neler söylüyor?

Kripto trader’i, daha önce bir milyar doları aşan Ethereum’un merkezi borsalardan ayrıldığında, ikinci en büyük kriptonun fiyatının yaklaşık dört hafta içinde çift haneli yüzde puanları arttığını ekliyor:

Ve ilginç olan, IntoTheBlock’un işaret ettiği gibi, bir milyar dolar veya daha fazla Ethereum merkezi borsalardan ayrıldığında, Ethereum 30 gün içinde %60 arttı.

Davis ayrıca, Ethereum’un arzının büyük bir kısmının son 90 gün içinde hareket etmediğini gösteren Blockchain analitik firması Glassnode tarafından yapılan araştırmadan alıntı yaptığını söyledi:

Ethereum arzının %87’si üç ay veya daha uzun süredir zincirde hareket etmedi. Tedarikin %87’si! Bu delilik

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap