1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Çin’den Haberler Var: Kripto Para Kanunları ve Kontroller Geliyor!

Çin’den Haberler Var: Kripto Para Kanunları ve Kontroller Geliyor!

featured

Çin devletine bağlı elektrik şirketi, Kansu eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Lanzhou’nun web sitesinde, bölgenin diğer kripto para madenciliği şirketleriyle birlikte Bitcoin üzerinde incelemeler yapmak için bir görev gücü kuracağını duyurdu. Bu, bölgenin “14. Beş Yıllık Planları” sırasında enerji tüketimi kontrol önlemlerini uygulama çabaları yerine geldi.

Kripto para madenciliği işletmeleri taahhüt mektubu imzalayacak

Yayınlanan makaleye göre büyük veri şirketleri, görev gücü tarafından sürpriz denetimlerle karşı karşıya kalacak. Ayrıca, ilgili madencilik firmalarının ‘Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimi Madenciliği Faaliyetlerinin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Taahhüt Mektubu’nu imzalamaları garanti edilmektedir. Şirketler ayrıca Bitcoin madenciliği ve ticareti gibi kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir faaliyette bulunmama taahhüdünde bulunacaklar.

Bu yerelleştirilmiş kripto madenciliği baskıları, Lanzhou New Area Company tarafından Kansu Enerji Denetim Ofisi, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Departmanı ve Geliştirme ve Reform Komisyonu ile iş birliği içinde düzenleniyor.

Elektrik şirketi: Madencilik, piyasanın kurallarını baltalıyor

Çin Devlet Elektrik Şirketi, Bitcoin ve diğer kripto paraların sürdürülemez doğasını vurguladı. Diğer sorunların yanı sıra kriptonun en büyük dezavantajının savurgan enerji tüketimi olduğunu belirtti. Ek olarak, finansal denetimden kaçınma konusuna ve Çin’deki kripto para birimleri için yasal kesinlik eksikliğinin olduğuna dikkat çekti.

Özellikle yeni madencilik aletleri ile kaçak elektriği ile ilgili yeni bir trend başladığına dikkat çekildi. Paylaşılan makale, kaçak elektriğin yalnızca güç kaynağı düzenini bozmayacağını, aynı zamanda kriptoyu ulusal mülk için potansiyel bir tehdit olarak işaretlediğini belirtti. Ek olarak, merkezi olmayan sistemi, piyasa ekonomisinin kurallarını baltalamakla eleştirdi.

Çin, kripto paralara yönelik “baskıyı tamamladı”

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Çin’in merkez bankası, geçtiğimiz günlerde kripto paralara yönelik baskının bittiğini, artık normal denetime geçildiğini belirtmişti. Merkez Bankası, artık rutin operasyonlara geçti. Ülkenin, kripto madencilerine karşı başlattığı savaşta genel olarak amacına ulaştığını, son hareketlerinin ise bir son olarak adlandırılabileceği belirtildi. Banka, bunu, en son çıkarılan finansal istikrar raporunda bildirdi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap