1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Cardano ve Ethereum İddiaları: Bu Düzeyler Yaklaşıyor

Cardano ve Ethereum İddiaları: Bu Düzeyler Yaklaşıyor

featured

Altcoin Daily sunucusu analist Aaron Arnold, Ethereum’un (ETH) katlanarak güçlü temel büyümenin ortasında büyük bir yükselişe hazır olduğuna inandığını söylüyor. Geniş çapta takip edilen kripto analisti ve traderı Benjamin Cowen ise Cardano (ADA)’nın boğa koşusu için ileride neler olabileceğini tartışıyor. Kriptokoin.com olarak iki analistin görüşlerini ve analizlerini sizler için derledik.

Aaron Arnold: Ethereum arz şoku yaşıyor

Yayınladığı yeni bir videoda Aaron Arnold, 952.000 YouTube abonesine, bir işlem her işlendiğinde dolaşımdaki arzdan belirli bir miktarda ETH’yi kalıcı olarak kaldıran EIP-1559 güncellemesi sayesinde Ethereum’un arz şoku yaşadığını söylüyor. Analist şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum blok alanı kullanılıyor ve Ethereum para politikasını değiştirdiği için, NFT platformu, DEX’ler (merkezi olmayan borsalar), DeFi (merkezi olmayan finans), kazanmak için oyna oyunları ve stablecoinler için 100.000’den fazla çılgın miktarda ETH yakılıyor.

Yazma sırasında, Ethereum izleme aracı Etherchain, güncellemenin bu ayın başlarında başlatılmasından bu yana 125.923’ten fazla ETH’nin yakıldığını gösteriyor. Aaron Arnold’un Ethereum’da boğa görünümüne geçmesinin bir başka nedeni de düşük yıllık enflasyon oranından kaynaklanıyor. Analist şu yorumu yapıyor:

İlk kez, Ethereum’un günlük ihracı aslında Bitcoin’den daha düşüktü. Öyleyse şunu anlayın: ETH’nin net enflasyonu yıllık %1,1 ve Bitcoin’in net enflasyonu yıllık %1,75 idi.

DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer ne ifade ediyor?

Aaron Arnold ayrıca DeFi platformlarında kilitlenen toplam değerin (TVL) patlamasına da bakıyor. Altcoin Daily sunucusuna göre, DeFi’de kilitlenen sermaye miktarı, Ethereum’u dünyanın en büyük bankalarından biri olarak rekabet edebilecek bir konuma getiriyor. Aaron Arnold’un değerlendirmesi şu şeklilde:

Yılın başından beri, esas olarak Ethereum olan DeFi’de kilitlenen toplam değer katlanarak arttı. 1 Ocak’ta, yılın başında, kilitlenen toplam değer mütevazı 16 milyar dolardı. O zamanlar çok gibi görünüyordu. Bugün, bu rakam şaşırtıcı bir şekilde 85 milyar dolar. Bu, ETH’yi piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 20. bankası konumuna getirecektir.

Aaron Arnold, Ethereum’un toplam arzının dörtte birinden fazlasının akıllı sözleşmelerde kilitlendiğini vurgulayarak, sözlerini şu şekilde tamamlıyor:

Akıllı sözleşmelerde Ethereum, yani bu temelde kullanıldıkları için satılamayan Ethereum. Faydaları var. DeFi’nin ani patlaması nedeniyle, akıllı sözleşmelere yerleştirilen Ether miktarı benzer şekilde tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktı. Aslında, tüm ETH’nin inanılmaz bir şekilde %26’sı şu anda akıllı sözleşmelerde. Sadece bu eğilimin devam etmesini bekleyebiliriz.

Benjamin Cowen: Cardano (ADA)’nın 3 dolarlık dönüm noktasını geçme olasılığı yüksek

Yeni bir strateji oturumunda kripto analisti ve traderı Benjamin Cowen, Cardano (ADA)’nın yakın geleceğinin büyük ölçüde Bitcoin’i içeren basit bir ölçüme dayandığını söylüyor. Kripto stratejistine göre, Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde kaldığı sürece – şu anda 42.500 dolar civarında – ADA’nın daha fazla çalışma alanı var. Kripto analisti şu değerlendirmeleri yapıyor:

ADA’nın 3.00 dolara vurması muhtemel mi? Bu sorunun cevabı muhtemelen Bitcoin 20 haftalık [hareketli ortalamanın] üzerinde kalırsa, bu cevapta yatıyor. Bitcoin sadece bir veya iki gün için 20 haftanın üzerinde kalabilirse, kesinlikle önümüzdeki birkaç hafta içinde ADA’nın 3.00 dolarlık dönüm noktasını patlatması çok muhtemel görünüyor. Sonunda ADA’nın bu piyasa döngüsünde 3,00 dolardan çok daha yüksek bir trend izlediğini görüyorum, ancak her seferinde bir dönüm noktası almamız gerekiyor. Unutmayın, [Bitcoin] bu seviyelerde çok uzun süre takılmak zorunda bile değil. Sadece parabolik gitmediği ve 20 haftalık hareketli ortalamanın altına düşmediği sürece, Cardano (ADA)’nın 3 dolarlık dönüm noktasını nispeten yakında geçme olasılığı yüksek.

Analist, ADA’nın son haftalardaki parabolik koşusuna rağmen, toparlanmaya devam etmeden önce mutlaka bir geri çekilmeye ihtiyacı olmadığını söylüyor. Benjamin Cowen’e göre, Bitcoin ve diğer kripto piyasaları durgun kalsa bile önümüzdeki günlerde veya haftalarda 3.00 dolar ve 4.00 dolar hala mümkün. Bununla birlikte, Cardano’ (ADA)’nın iki fiyat hedefinden daha fazla koşması için Bitcoin’in muhtemelen yeni zirvelere ulaşarak ADA’ya bir destek vermesi gerekeceğini kabul eden Benjamin Cowen sözlerini şu şekilde noktalıyor:

Artık geri çekilmesi gerekiyor mu? Şiddetle hayır, değil. 3,00 dolar, bence Bitcoin bu seviyeleri tuttuğu sürece 3.00 dolar kesinlikle mümkün. Bitcoin bu seviyeleri tuttuğu sürece 4.00 dolar bile mümkün bence. Bunun çok daha ötesine geçmek için, Bitcoin’in muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyelerini koyması gerektiğine inanıyorum. Ancak bu noktada 3.00 dolarlık bir Cardano (ADA)’nın mümkün olduğunu, hatta bu oranda 4.00 dolarlık bir ADA’nın mümkün olduğunu düşünüyorum, özellikle Eğer iddiamız önümüzdeki iki buçuk hafta boyunca güçlü kalabileceği ise.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap