1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Cardano İçin Heyecanlı Ay! “Bu Düzeyler Bekleniyor”

Cardano İçin Heyecanlı Ay! “Bu Düzeyler Bekleniyor”

featured

Cardano Blockchain, tam olarak akıllı sözleşme özelliği kazandı mı? Uzmanlara göre bazı kelimelerin anlamları yapılanları tam olarak ifade edemiyor. Bu konuda, Charles Hoskinson’un ve IOG geliştiricisi Matthias Benkort’un yorumlarına göz atacağız. Teknik analizlerle başlayalım…

ADA boğalarını neler bekliyor?

Cardano (ADA), 1,90 dolar seviyesinden haftalık bir sıçrama yapıyor ve yıl içinde en yüksek 3,16 dolar dolara ulaştı. Haftalık fiyat hareketi bu aralığın ortasında, ancak analist Delma Wilson’a göre boğaların pozisyonlarını korumak ve fiyatları 3,16 dolara geri çekmek için lehlerine çalışan birkaç önemli indikatör var.

Cardano fiyatında neler yaşandı?

Geçen hafta, Cardano (ADA) ayıları fiyatı 1,89 dolara düşürdü. 16 Ağustos’ta bu seviye, iki hafta süren bir ralli için başlangıç ​​noktası oldu. Satıcılar fiyatları düşürmeyi başardıktan sonra, fiyat hareketi ısındıkça ve indikatörler aşırı alım uyarısı sinyalleri vermeye başladıkça ralli ivme kazandı. Temmuz ayından bu yana elde edilen kazanç, 1,89 dolar seviyesindeki sıçrama sayesinde artık hem alıcılar hem de satıcılar için bir referans noktası olarak hareket eden yeşil bir yükselen trend çizgisi üretti. Analiste göre bu trend çizgisinin yeniden test edilmesi mümkün, ancak geçen hafta 1,89 dolarlık girişi kaçıranlar için içeri girmenin bir yolu olarak büyük olasılıkla ek alıcıları çekecek.

Analist ayrıca, haftalık mumun yeşil yükselen trend çizgisinin üzerinde kapandığı sürece boğa hareketine devam edeceğini söylüyor. Artık boğalar için güçlü bir giriş yeri olmadığı için satıcılardan küçük karşı hamleler bekleyebiliriz. Ek olarak, fiyat hareketi 2,74 dolara ulaştığında bir miktar direnç olabilir, ancak analiste göre oldukça kısa ömürlü olacaktır. Ardından, yılın en yüksek seviyesinin yeniden test edilmesiyle, analiste göre boğalar 3 ve 3,16 dolara doğru sürüş için tam güçle saldırabilir. Diğer yandan, ADA’daki yeşil yükselen trend çizgisi kırılırsa, satıcılar kontrolü üstlenebilir. Üçüncü bir test için satıcılar, analiste göre fiyat hareketini 1,89 dolara geri getirmeye çalışacaklar.

Uzmanlar, önümüzdeki aylarda Cardano (ADA)’dan daha fazla kazanç bekliyor

Yılın üçüncü çeyreğinde muhtemelen en önemli dönüm noktasını tamamladıktan sonra, önümüzdeki birkaç ay Cardano için çok önemli olacak. Raporlara göre Cardano ekibi, ekosistemin büyümesini sürdürmek için mevcut ivmeye güveniyor. Yakın tarihli bir tweet’te Cardano Vakfı’ndan Sidney Vollmer, büyük bir işbirliğine işaret etti. Vollmer, Cardano topluluğundan 25-26 Eylül tarihlerinde bu hafta sonu gerçekleşecek olan Cardano Zirvesi’nde akıllara durgunluk veren ortaklıklara dikkat etmelerini istedi.

Duyuru, analistlere göre gelecek olumlu seviyelerin bir işareti olabilir, ancak Blockchain endüstrisi, hıçkırıklardan payını aldı. Merakla beklenen birkaç keşif sonunda ortalamanın altında çıktı. Cardano akıllı sözleşmeler ve yükseltmenin ayrıntılarıyla devam edelim…

Cardano ağ yükseltmelerinde büyük adımlar atıyor

Cardano son zamanlarda teknolojisinde ve ağ yükseltmelerinde büyük adımlar attı. Geçtiğimiz günlerde Cardano’nun kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson, “akıllı sözleşmenin” bu Blockchain için doğru kelime olmadığını açıkladı. Charles Hoskinson:

Matthias kesinlikle doğru anlıyor. Akıllı sözleşmeler yerine programlanabilir doğrulayıcılar.

Cardano Creator, akıllı sözleşmeler için yeni bir terim önerdi

Hikaye, IOG geliştiricisi Matthias Benkort’un “akıllı sözleşmeler” kelimesini durdurmaktan hoşlanmadığını ve Cardano bağlamında bundan daha fazla hoşlanmadığını tweet atmasıyla başladı:

Mevcut akıllı sözleşme platformlarının çoğuyla karşılaştırıldığında, ADA’nın ağı çok farklı bir yol izliyor. Son zamanlarda, “eşzamanlılık sorunları” ve “EUTXO ve hesaplar” hakkında birçok tartışmanın yapıldığını gördük. Eşit derecede etkileyici olsa da, Cardano programlanabilirliği farklı ve atipik, ”dedi Benkort. Cardano, programlanabilir doğrulayıcılar (Validators) kavramını tanıtıyor. Doğrulayıcılar tamamen belirleyicidir: sonuçları tamamen onları taşıyan işleme bağlıdır (= öngörülebilir ücretler).

Cardano’nun diğer Blockchain’lerden farkı nedir?

Analist Selana’ya göre Ethereum, Solana, Algorand’dan farklı olarak, Cardano’da akıllı bir sözleşme uygulamak diye bir kavram bulunmuyor. Bunun yerine, doğrulayıcılara (Validators) kullanımlarından önce karmalar tarafından dolaylı olarak atıfta bulunulur ve etkinleştirme üzerine ifşa edilirler. Bu ilk başta biraz garip gelebilir. Bunun doğrudan bir sonucu, doğrulayıcıların hiçbir şey üretmediği anlamına gelir. Cardano’da akıllı sözleşmeler, on-chain doğrulayıcıların ve onları yönlendiren off-chain kodun kombinasyonunu ifade eder. IOG geliştiricisi Matthias Benkort’un bu konuda şunları ekliyor:

Yine de, insanların doğrulayıcıları ve akıllı sözleşmeleri karıştırdığını sık sık görüyorum: Akıllı sözleşmeler dendiğinde, doğrulayıcılar anlamına gelir.

Bu arada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Benkort’un sunumundan sonra, Hoskinson yeni işlevselliği “programlanabilir doğrulayıcılar” olarak adlandırdı. Cardano, çok beklenen Alonzo hard fork’unu eş zamanlılık sorunuyla ilgili tartışmaların ardından 12 Eylül’de piyasaya sürdü. Sadece 24 saat içinde ağda yüz akıllı sözleşme devreye alındı. Merkezi olmayan finans partisine geç kalınmış olsa da, Ethereum şimdiye kadar sahada üstün durumdayken, Hoskinson, DeFi’deki ilk hamle avantajını uzun süredir göz ardı ediyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap