1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bu Sıcak Altcoin Fırladı! Milyonluk Aboneli Analist, İddiasını Verdi

Bu Sıcak Altcoin Fırladı! Milyonluk Aboneli Analist, İddiasını Verdi

featured

Geçtiğimiz haftanın en iyi performans gösteren altcoin projelerinden Arweave (AR), haftalık kazancını %170’e çıkardıktan sonra 70.04 dolar ATH’sini kaydetti. Şimdi, merkezi olmayan bir veri depolama çözümü altcoin projesinin detaylarına ve fiyat tahminlerine göz atıyoruz. Piyasa değerine göre en büyük 62. altcoin projesini tanıyarak başlayalım…

Altcoin projesi Arweave (AR)’e genel bakış

Arweave, tüm verilerin süresiz olarak kolayca erişilebilir ve erişilebilir olmasını sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir veri depolama çözümüdür. Arweave’in, veri depolama hizmetleri satın almak ve satmak isteyen kullanıcılar için pazar yerleri oluşturmayı amaçlayan Filecoin ve Sia gibi diğer merkezi olmayan depolama platformlarıyla pek çok ortak noktası vardır. Arweave’nin diğer altcoin projelerinden farkı, depolanan tüm verilerin sonsuza kadar saklanmasıdır. Ayrıca, kullanıcıların bu verileri depolamak için yalnızca bir kez ödeme yapması yeterlidir. Buna karşılık, diğer tüm merkezi olmayan depolama altcoin projeleri, yalnızca bu hizmet için ağına bağlı bilgisayarlara ödeme yaptıkları sürece kullanıcıların verilerini depolar.

Benzer altcoin projelerinin yanında, Arweave’yi rakiplerinden ayıran bir diğer özelliliği, AR kripto para birimi etrafında oluşturulan benzersiz teşvikler yoluyla verileri kalıcı olarak depolama garantisidir. Kullanıcı dostu bir proje olarak, depolanan dosyalara geleneksel web tarayıcıları üzerinden erişim imkanı sağlamaktadır, yani herhangi bir özel cüzdan veya Blockchain hizmeti gerektirmez. Bu arada, geliştirme aşamasındaki diğer dikkate değer özellikler arasında, kullanıcılarının yasa dışı içeriği denetlemesine olanak tanıyan bir oylama mekanizması yer alıyor.

AR’nin token ekonomisi

AR, Arweave’in yerel kripto para birimidir. Arweave’de veri depolamak, veri almak, permaweb uygulamalarıyla etkileşim kurmak ve AR token’leri göndermek dahil olmak üzere işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. AR maksimum 66 milyon arza sahiptir ve Haziran 2018’de Arweave mainnet yayına girdiğinde 55 milyon AR basılmıştır. Kalan 11 milyon AR, Arweave node’leri için blok ödülleri olarak dağıtılacaktır.

Arweave (AR) teknik analiz

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Phoebe L, AR’nin bazı sağlam tokenomiklere sahip olduğunu ve son fiyat hareketlerinin inanılmaz olduğunu vurguluyor. Ayrıca, AR’nin fiyatının Solana’nın kripto para birimi SOL fiyatını yansıttığını ve bunun tesadüf olmadığını belirtiyor. Bunun nedeni, Arweave’in Solana (SOL)’nın tüm Blockchain verilerini depolaması ve bunun için AR satın alınmasını gerektirmesidir. Analist bu özelliğin etkisini şu cümleyle özetliyor:

Bu, Solana’nın AR kripto para birimi için güçlü bir talep akışı yarattığı anlamına geliyor. Solana ne kadar çok kullanılırsa AR için talep o kadar yüksek olacaktır.

Bununla birlikte analist, AR’nin SOL’den biraz daha iyi tokenomiğe sahip olduğunu da vurgulamaktadır. AR’nin çok daha küçük bir piyasa değerine sahip olması, AR fiyatını artırmanın SOL’den çok daha kolay olduğunu gösteriyor. Solana’nın benimsenmesinin, AR fiyatı için SOL fiyatından daha fazlasını yapacağı bir nokta olması bile mümkündür. Bu dinamik nedeniyle, analiste göre AR aynı zamanda yükselen bir kripto para birimi olma avantajına da sahiptir. Ayrıca, AR, Binance ve Houbi dışında herhangi bir saygın borsada listelenmediğinden, büyük bir borsa listesi fiyatını yükseltebilir..

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap