1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bu Göğüs Coin, SOL, LTC ve UNI’yi Solladı! İşte Sıradaki Adımı…

Bu Göğüs Coin, SOL, LTC ve UNI’yi Solladı! İşte Sıradaki Adımı…

featured

Piyasa değerine göre en büyük meme coin projelerinden Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz saatlerde 900.000 takipçiye ulaştığını Twitter üzerinden duyurdu. 16 Eylül’de SHIB fiyatı boğaların istekli olduğunu gösteren güçlü bir çıkış yapmıştı. Artan fiyat eşliğinde Coinbase üzerinden SHIB havuzlarına 24 saat içinde 870 milyon dolar aktı. Fiyatın dışında, 768.200 takipçili Litecoin (LTC), 631.000 takipçili Uniswap (UNI) ve hatta 622.800 takipçili Solana (SOL) Twitter toplulukları geride bırakıldı. Düşüşe rağmen SHIB’in haftalık kazancını %10’nun üzerinde tutması bir diğer olumlu gelişme oldu. Ancak sosyal medya analizlerine göre Shiba Inu’nun 900.000 takipçisinin bir çoğu sahte. Followeraudit.com, bu oranları ortaya çıkarıyor…

Meme coin projelerinde topluluklar ne kadar aktif?

Followeraudit.com’un oldukça ilginç verilerine göre, Shiba Inu temalı kripto para birimi SHIB’in 900.000 takipçisinin sadece %12,4’ü aktif. Platforma göre geriye kalan %84,72’lik kısım sahte ve bireysel yatırımcılar arasında artan ilgiye işaret ediyor.

Bir Shiba Inu maskotu olan ve Dogecoin’nin en büyük rakibi olarak görülen SHIB, Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir meme coin’dir. Projenin katrilyonluk dolaşımdaki arzı, NFT’ler ve yakın zaman duyurulan ShibaSwap etrafında dönmektedir. Bu arada, Tesla CEO’su Elon Musk’un “Floki” adlı yeni bir “meme” furyası ortaya çıkarması, SHIB’in kazandığı kitleye ve ulaştığı fiyata katkıda bulunmuş olabilir. Sonuç olarak, SHIB’in birim fiyatı Musk’ın tweet’i sonrası 13 Eylül sabahı yükseldi.  

Shib Inu fiyat analizi

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Coinbase kararı, Shiba Inu topluluğu tarafından sıcak karşılandı ve pozitif etki yarattı. Bu saatlerde SHIB fiyatı %31.9’luk bir artışla 0.000008815 dolara yükseldi. Ancak, 16 Ağustos’ta daha yüksek seviyeleri hedefleyen denemeler, boğaların güçsüz kaldığını gösterdi. Şu anda SHIB çalkantılı bir aralıkta işlem görüyor ve iki kritik potansiyel işlem aralığında konsolide oluyor. CoinMarketCap.com’a göre meme coin şu anda, gün içi %3.41 kazancının yanında haftalık kazancını %11.59’a çıkardı. Daha yüksek seviyelerden yatırımcılar kar almaya devam ettikçe satış baskısı geri döndü ve bu durumda 0.00000768 ile 0.00000835 dolar direnç seviyeleri arasında bir konsolidasyona neden oldu. Şimdi, kripto analisti Jordan Major’a göre, mevcut piyasaları sallayan Evergrande olayı, SHIB fiyatının her iki yönde de patlama yaşamasına neden olabilir. Ancak, hafta sonunun aşağı yönlü trendi göz önüne alındığında Shiba Inu fiyatının bir miktar toparlanmasını bekleyebiliriz. Analist, bu pozitif iklimin piyasaya genelinde hissedilmesini beklerken, %22 artışla 0.0000963 dolar bölgesine yapılacak yeni bir test için somut bir nedenimiz olduğunu düşünüyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap