1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bu 5 Kıymetli Bitcoin Grafiği, Olacakları Anlatıyor!

Bu 5 Kıymetli Bitcoin Grafiği, Olacakları Anlatıyor!

featured

Bitcoin fiyatı 50.000 dolar direncini tekrar aştı ve analist ” Tony Spilotro”ya göre iki koşul gerçekleşene kadar yön belirgin olmayacak. Analiste göre 30.000 dolar desteğinin aşağı yönde kırılması veya ATH seviyesine tekrar ulaşana kadar, belirsiz bir piyasada işlem yapacağız. Teknik analizlerin yanında, temel olarak kripto paralara ve Blockhain teknolojisine artan duyarlılığın olduğunu belirten analist, boğaların önümüzdeki aylar için çok az korkusu olduğunu gösteren sinyallerle dolu beş aşırı yükseliş grafiğini yorumluyor…

Yeni ATH’leri destekleyen 5 Bitcoin fiyat tablosu:

Anlaşılması en kolay grafikle başlamak için haftalık RSI’ya göz atıyoruz. Piyasa değerine en büyük kripto para birimi, boğa aşaması ile ayı aşaması arasındaki zeminde fiili çizgiyi geri aldı. Ayı piyasasının kanıtını arayanlar için aşağıdaki tabloda bu yönde bir belirti bulunmamaktadır. Bitcoin (BTC), Aralık 2017’de zirve yapıldıktan sonra, fiyatı en son ayı piyasasını başlatmak için çizginin hemen altına düştü. Haftalık RSI, Aralık 2013 zirvesinin ardından kaybedilen ve bir ayı piyasası başlayan bu çizginin üzerinde tutunmaya devam ediyor.

Logaritmik MACD, Bitcoin (BTC)’de yükselişe geçiyor

Haftalık LMACD de son zamanlarda yükselişe geçti, ancak önceki boğa piyasalarıyla karşılaştırmalar henüz belirgin değil. Çıkarılacak bir sonuç varsa, analistin tespitlerine göre 2013 döngüsüne kıyasla indikatörün sıfır çizgisinin üzerine çıktıktan sonra asla altına düşmediği 2017 döngüsüyle daha fazla benzerlik bulunmaktadır. Diğer yandan, Bitcoin fiyatının şu anda momentumu sıfır çizgisinin üzerine itmesi, bir yükseliş eğilimini tetikliyor. Aşağıdaki parabolik eğriler, paylaştığımız tüm grafiklerde fiyat hareketini desteklemektedir. Ayrıca doğrudan aşağıdaki grafikte, Ichimoku (trend yönünü gösteren bir indikatör), geçmiş düşüş evrelerinde Bitcoin fiyat hareketinin dik ve ince bir Ichimoku bulutunu kestiğini, bugün ise haftalık zaman dilimlerinde fiyat hareketinin bulutun oldukça üzerinde olduğunu gösteriyor.

Başka bir yükseliş dürtüsü, Ichimoku bulutunda bir sonraki düşüş döngüsüne başlamak için kripto para biriminin daha sonra kesebileceği bir başka dik yükselişe neden olmaktadır. Ancak, indikatöre göre bu muhtemelen hala birkaç hafta uzakta ve kolayca ulaşılamayacak. Şimdi, taban çizgisinin (Kijun-Sen) ve dönüşüm çizgisinin (Tenken-Sen) üzerinde olan Bitcoin (BTC), iki çizgi içinde hala düşüş eğiliminde. Analiste göre başka bir dürtü tarafından yönlendirilen bir boğa tuzağı yapabilir.

Bitcoin Bollinger Bantları analizi

Haftalık zaman dilimlerindeki Bollinger Bantları da yakında başka bir yükseliş dürtüsünün gelebileceğini ima ediyor. Geçmiş darbelerden önce, alt bantlar yukarı doğru kıvrıldı, fiyat hareketi orta-SMA’yı geçerek her iki yönde genişlemeden önce üst bandı yerel yükseklere sürdü. Üçüncü bir büyük yükseliş dürtüsünden sonra gruplarda bir başka yükseliş, analiste göre son boğa piyasası zirvesine yapılan son yolculuk olabilir.

Elliott Dalga Teorisi

Elliott Wave International kısa süre önce Bitcoin ve potansiyel bir beşinci dalga oluşumu konusunu tartışan bir video paylaştı. Videoyla birlikte, Elliott Dalga Teorisi’nin potansiyel olarak takip edilebilecek bir “yol haritası” ile karşılaştırıldığı çalışmanın ayrıntılı bir açıklaması vardı. Analizlere göre Bitcoin fiyatı gerçekten dördüncü bir düzeltme dalgasını bitiriyorsa ve beşinci dalga darbesine girmek üzereyse, bu döngü için büyük final olacaktır. Ek önlem olarak, Parabolik SAR açılır, yeni bir yükseliş eğiliminin erken aşamalarında olabileceğini göstermek adına yeşil renkle vurgulanır.

Diğer yandan, analiste göre Bitcoin’in dibe vurulduğu günden bu yana her iki büyük yerel zirveye kadar piyasa düşüklerini taşımak için kırıldığı yerden, beşinci dalganın nerede bitebileceğine dair potansiyel bir hedef bulunuyor. Elliott Dalga Teorisine göre, ikinci ve dördüncü dalga uzunluk ve şiddet açısından değişir ve üçüncü dalga genellikle en uzun, en güçlü ve tanınması en kolay olanıdır.

Beşinci dalga gelirse, BTC hangi seviyelere ulaşabilir?

Beşinci dalga, genellikle güç ve süre olarak ilk dalga ile aynı uzunluktadır ve aynı zamanda önceki döngü ortası geri çekilmelerle aynı hizadadır. Doğruysa, BTC fiyatı yaklaşık %325 veya daha yüksek bir seviyede 30.000 dolar civarında çalışabilir ve bu döngünün en yüksek seviyesini BTC başına yaklaşık 125.000 ile 150.000 dolar arasında getirebilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap