1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Borsalardan ETH’ler Kaçarken, Ripple’lar Boşaltılıyor! Neler Beklemelisiniz?

Borsalardan ETH’ler Kaçarken, Ripple’lar Boşaltılıyor! Neler Beklemelisiniz?

featured

Perşembe günü, merkezi borsalardaki ETH çıkışı 1,2 milyar doları aştı. Öte yandan, Whale Alert’e göre son 15 saat içerisinde Ripple Labs’in de katılımıyla büyük kripto ticaret merkezleri arasında 145 milyon XRP el değiştirdi. İşte işlemlerin detayları…

Ethereum, borsa çıkışlarında rekor kaydetti

16 Eylül Perşembe günü, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, yenilenen piyasa iyimserliği arasında 3.700 dolar seviyesine yükseldi.  Ethereum on-chain temelleri büyük bir güç kazanmaya devam ediyor. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, Perşembe günü 24 saat içinde merkezi borsalardan 1.2 milyar dolarlık şaşırtıcı miktarda ETH çekildi. Bu, kısa sürede kısa vadeli Ethereum çıkışları açısından yeni bir rekor oldu. Veri sağlayıcı, ETH borsa çıkışları en son 1 milyar doları aştığında, ETH fiyatının sonraki 30 gün içinde yüzde 60 arttığını belirtiyor.

Eğer bu oranda artış yeniden görülürse ETH, 5.500 doların üzerine çıkıp tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş olacak ve fiyat keşif bölgesine girecek. Ethereum (ETH), Ağustos ayının başlarındaki Londra hardfork güncellemesinden bu yana geçen ay önemli ölçüde yükseldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere güncelleme ile Ethereum ağını deflasyonist yapan ETH yakma mekanizmasını tanıttı.

Ripple ve birkaç borsa arasında XRP transferleri oldu

Bireyler ve kuruluşlar tarafından yapılan ve alınan büyük kripto transferlerinin ayrıntılarını düzenli olarak paylaşan Whale Alert, son zamanlarda yapılan bazı önemli XRP işlemleri hakkında bilgi verdi.  Kripto takipçisi tarafından paylaşılan tweet’lere göre, son 14-15 saat içinde 134.133.760 dolar değerinde birkaç büyük XRP zulası el değiştirdi. Whale Alert, Ripple’ın, birkaç kripto para borsasının ve saklama platformu BitGo’nun yer aldığı beş büyük kripto işlemi fark etti.

Ripple, satış veya Ripple’a bağlı kripto para biriminin likiditesini desteklemek için genellikle kripto devinin ortaklarına, müşterilerine ve kripto borsalarına XRP göndermek için kullanılan alternatif RL18-VN adresine 15 milyon ve 25 milyonluk coin’ler gönderdi.

Bitstamp ve Binance 105 milyon XRP aldı

Burada yapılan en büyük transfer 52.027.950 XRP oldu. Fonlar Bybit borsasından Binance’e gönderildi. Çin’in en büyük kripto ticaret platformu Huobi de Binance’e 40 milyon XRP gönderdi. Böylece, Changpeng Zhao’nun öncülük ettiği borsa, 90 milyon XRP tokeni aldı. Kalan beşinci işlem, 15.000.000 XRP’yi Bitstamp’a aktaran kripto saklama hizmeti BitGo tarafından gerçekleştirildi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap