1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bitcoin’de Gözler Bu Seviyede! Haftalık Kapanış Nasıl Olacak?

Bitcoin’de Gözler Bu Seviyede! Haftalık Kapanış Nasıl Olacak?

featured

Bitcoin boğaları için son engel, bu hafta sonu satış baskısı geçersiz kalabilirse artık aşılmış olabilir. Dün, 46.300 dolara kadar geriledikten sonra, 28 Ağustos’ta 49.000 dolarda tutunabilmesi, bölgedeki talebe işaret ediyor. Diğer yandan, doların zayıflaması kripto para piyasalarına olumlu yansıdı. Bu fırsatı değerlendiren BTC için 49.000 doların üzerine kapanacak Ağustos ayı, analistlere göre muazzam bir yükselişe neden olabilir.

Bitcoin (BTC)’de gözler 49.300 dolarda

Bitcoin Cuma günü 49.000 doları kırdıktan sonra daha yüksek seviyelerde soğuyabildiğini gösterdi. Bu saatlerde, Fed Başkanı Jerome Powell’ın varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin yorumlarına ve enflasyona ilişkin açıklamalara olumlu bir tepki görüldü. Hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesi ve doların zayıflaması da, Bitcoin (BTC) fiyatına 1.500 dolar ekledi. Şimdi, piyasa yeni bir yükseliş hareketleniyor ve hafta sonunda durum düşüşten oldukça uzak görünüyor. Bu noktada, birkaç analistin teknik yorumlarına göz atacağız. 49.000 dolar ve üzeri beklentilerle başlayalım…

Analist Rekt Capital, 49.000 dolar üzerinde bir BTC’den bu seviyeleri bekliyor:

Trader ve analist Rekt Capital, “BTC, haftanın geri kalanında 49.000 dolar üzerinde kalabilirse… Olağanüstü bir Haftalık Kapanış için kendini hazırlayacaktır” dedi. Bu haftalık kapanışın, yazı yazılırken bir öncekini geçme şansı vardı ve 49.300 dolar, daha yüksek fiyatlara ulaştırabilecek bir seviye olarak görülüyor. Bu aynı zamanda Bitcoin’i bu yılın başlarında haftalık grafikte 49.000 doların üzerinde kapattığı küçük iki aylık pencereye geri yerleştiriyor.

Diğer yandan, popüler Twitter hesabı Ryan Cantering Clark, “Bitcoin’in nereye gittiği oldukça açık olmalı” diye ekledi. Bu arada gün içinde büyük borsa Binance’in alım satım seviyelerine bakıldığında, 48.800 dolar civarında yavaş yavaş yükselen bir destek hattı ortaya çıktı ve satıcılarla 50.000 doların hemen altında yakın bir duruş oluşturdu:

Bitcoin piyasaya değerine göre ikinci sıraya gerileyebilir mi?

Bitcoin 2009’dan bu yana piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olarak yerini korudu. Yine de, yeni altcoin projelerini performansı, yıllar sonra BTC’nin geçip geçilemeyeceğini sorgulatıyor. Bu konuda, A&C Advisors LLC’nin yönetici ortağı Daniel Strachman “Kripto paranın ikinci vuruşunun ilk yarısındayız ve şu anda BTC zirvede kalacak gibi görünüyor, ancak Red Sox bu yıl dağıldı gibi, sadece bilmiyoruz” dedi. Strachman, onlarca yıllık finansal çalışmaları ve birden fazla kitabıyla bilinmektedir. Tecrübe ismin diğer açıklamaları şunları içeriyordu:

Bu, piyasa tepkisine ve yatırımcı ilgisine bağlı. ETH’nin BTC’yi geçmesi hakkında çok fazla konuşma var ve bu bir gerçek ama ne olacağını görmek için birkaç vuruş daha oynamamız gerekiyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasaları birden fazla döngüyü tecrübe etti. İlk 100’deki tüm kriptoların neredeyse tamamının 1 milyar üzerinde değer taşıması, kripto endüstrisinin köklerine ve büyüme potansiyellerine işaret ediyor. Bu konuda, Daniel Strachman “Piyasadaki fayda ve yatırımcının benimsemesi ve ilgisi, bir veya iki kripto varlığını BTC’yi geçmeye itecek şeydir” dedi. Ayrıca, Strachman’a, BTC’nin geçilme olasılığı ve böyle bir olayın önemi sorulduğunda, “Kripto piyasası kalıcı bir varlık sınıfıdır” dedi ve şunları ekledi:

Gitmiyor. Bir kripto para birimi BTC’yi aşarsa, bunun nedeni hem yatırımcı ilgisi hem de piyasa faydası piyasa güçleri olacaktır. 1980’de piyasa değerine göre ilk beş şirkete bakarsanız, bunlar Exxon, GM, Mobil Ford ve Texaco’ydu, bugün Apple, Microsoft, Google, Saudi Aramco ve Amazon – işler değişiyor ve sorun değil çünkü bu kadar özgür küresel piyasalar çalışıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap