1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bitcoin Madencileri ve Ünlü Yöneticiler Bilinmeyen Bir Toplantı Düzenledi! İşte Konuşulanlar…

Bitcoin Madencileri ve Ünlü Yöneticiler Bilinmeyen Bir Toplantı Düzenledi! İşte Konuşulanlar…

featured

Houston’da 200 petrol ve gaz yöneticisi ve Bitcoin madencileri, Ağustos ayının son Çarşamba gecesi toplandı. Tartışmanın konusu ise hem sera gazı emisyonlarını azaltan hem de madencilerin yanı sıra gaz sağlayıcıları için para kazandıran Bitcoin madencilik teçhizatlarına güç sağlamak için doğal gaz kullanmaktı. Politikacıları Bitcoin hakkında eğitmek de gündemdeydi.

Bitcoin madenciliğinin yeni merkezi olarak Teksas öne çıkıyor

Örneğin petrolcü ve Bitcoin’ci olan Hayden Griffin Haby III, 14 yılını petrol ve gaz sektöründe geçirdi ancak son dokuz aydır yalnızca BTC madenciliği ile uğraşıyor. Kasım 2020’de BTC alanına girdikten sonra alevlenen doğal gaz varlıklarıyla Bitcoin madencilik teçhizatlarına güç veren Limpia Creek Technologies’i kurdu. “Bitcoin madenciliği olayı sayesinde, MCF (doğal gazı ölçmek için kullanılan bir ölçüm) başına bu kadar çok para kazanabileceğinizi duyduğumda, onu sadece atmosfere bırakmak yerine, kullanabileceğimi düşündüm. Bunu görmezden gelemezsin,” dedi.

Haby, şimdiden Teksas’a akın eden bir talep gördüklerini söylüyor ve devletin, daha dostane kıyılarda yeni bir ev arayan Çin hash rate’inin çoğunu ele geçirmeye hazır olduğuna inanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çin, 2021’in ikinci yarısında kripto madencilerinin faaliyetlerini sonlandırmasını emretmişti. 

Parker Lewis: Houston, madencilik konusunda patlamaya hazır

Yerel bir Bitcoin finansal hizmetler firması olan Unchained Capital’de yönetici olan Parker Lewis de konferansta yer alanlardan biriydi. Lewis, “Eğer iyi bir buluşma düzenlersek, madencilikle enerji bağlantısı nedeniyle Houston’ın patlamaya hazır olacağını biliyordum. Teksas’ın dünyanın Bitcoin başkenti olmasının anahtarı da bu,” ifadelerini kullandı.

Bitcoin madencisi Alejandro de la Torre İspanya’da doğdu, ancak yıllarını tüm dünyada, en son Çin’de, Bitcoin (BTC) basmak için harcadı. Pekin kriptoyla ilgili her şeyi alt üst ettiğinde, De La Torre sabah 3’te patronundan bir telefon aldı. Teksas’a gitmesi gerektiği söylendi. Ertesi gün Austin’deydi. O zamandan beri, yeni nesil madencilik ekipmanlarını ABD’ye toplu olarak gönderiyor.

Petrol ve gaz, BTC ile buluşuyor

Bir sondajcı, doğal gaz zulasını hemen satmanın bir yolunu bulamazsa, çoğu onu sahada bertaraf etmeye çalışır. Bir yöntem, metanı doğrudan havaya salan gazı havalandırmaktır – sera etkilerinin karbondioksitten çok daha güçlü olduğu gösterildiğinden, çevre için kötü bir seçimdir. Daha çevre dostu bir seçenek, onu alevlendirmektir, bu da aslında gazı ateşe vermek anlamına gelir. Bu, kendilerine göre, yerinde Bitcoin madenciliğinin özellikle etkili olduğunu kanıtlayabildiği zamandır.

Upstream Data şirketinin ABD’deki iş geliştirme bölümünün başındaki Adam Ortolf’a göre, metan bir motora veya jeneratöre girdiğinde, metan’ın %100’ü yanar ve hiçbiri havaya sızmaz veya havaya karışmaz. “Fakat hiç kimse para kazanamadıkça onu bir jeneratörden geçiremez, çünkü jeneratörler satın almak ve bakımını yapmak için paraya mal olur” dedi. “Yani ekonomik olarak sürdürülebilir olmadıkça, üreticiler gazı içten yakmazlar” diye ekledi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap