İlginizi Çekebilir
hosting
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bitcoin Gemisi Batarken Yatırımcılar Bu 6 Altcoin’e Atladı!

Bitcoin Gemisi Batarken Yatırımcılar Bu 6 Altcoin’e Atladı!

featured

Bitcoin (BTC) fiyatı 47.000 doların altına düştü ve günlük en düşük 46.648,32 dolar seviyesini gördü. Hafta sonu 50.000 doları kırmasının ardından düşüş yaşaması, analistlerin temkinli bir ruh haline bürünmesine yol açtı. Bu sırada, birçok altcoin kazançlar elde ederek Bitcoin liderliğinde hareket eden piyasaya baş kaldırmayı başardı.

Bitcoin düşüş yaşadı: Efsanevi analist Bollinger yorum yaptı

Geniş bir kitle tarafından tanınan finansal analist John Bollinger, Bitcoin/USD paritesine dikkat çekerek yatırımcıların “belki kâr alabileceklerini veya korunma sağlayabileceklerini” söyledi. Agresif traderların ise short pozisyon açabileceğini belirtti. HODLer’ların ise elindekilere biraz daha BTC ekleyebileceğini söyledi.

Düşüş yaşayan Bitcoin yatırımcıları endişelendirmiş olsa da birkaç altcoin, DeFi ve NFT tabanlı tokenlar yükseliş yaşayarak yatırımcıların dikkatini çekti. Verilere göre TLOS, GNO, ALPHA, XTZ, ZEN, ve XYO en çok yükselenlerden bazıları oldu.

BTC’nin fiyat hareketine karşılık en çok TLOS ve GNO yükseldi

En çok yükseliş yaşayanlardan biri olan Telos, hız ve ölçeklenebilirlik için tasarlanmış bir ağ ve merkezi olmayan alanda oldukça aktif. Token, oyun ve sosyal medyaya yönelik NFT’lerin ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına odaklanıyor. Telos ağı, varlıkların iki protokol arasında köprülenmesini sağlayacak olan Ethereum Vitrual Machine’ini (EVM) piyasaya sürmeye hazırlanırken, projeye yönelik heyecan geçtiğimiz haftalarda yükselişe geçti. Fiyat da bundan nasiplenmiş gibi görünüyor.

Öte yandan, 2015 yılında piyasaya sürülen ve Ethereum protokolü üzerinde işlem gören Gnosis’in ERC-20 tabanlı GNO tokenı yükseliş yaşadı. Gnosis projesinin ekibi, Gnosis Safe adlı yeni bir sistem kurdu ve burada merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) oluşturulma planlarının ateşlenmesiyle ilgi, bu sisteme kaydı. Gnosis Safe, “Ethereum’daki dijital varlıkları yönetmek için kurulan en güvenilir platform” olarak nitelendiriliyor.

Binance’in Launchpad için seçtiği ALPHA da ivme kazandı

DeFi protokolü Alpha Finance Lab’in ALPHA tokenının yükselişinin ardında ise protokolün yeni bir işlevi piyasaya sürmesi yatıyor. Protokol, özellikle kaldıraçlı bir şekilde yield farming yapanlar için tasarlanmış yeni bir “Minimal İşlev Modu”nu piyasaya sürdü. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere ALPHA, Binance Launchpad’in sıradaki projesi olarak seçilmişti.

Sidechain çözümü olan Zendoo’nun piyasaya sürülmesiyle bir süredir performansını yükselten Horizen’ın ZEN tokenı hafif bir düşüş yaşasa da yatırımcıların ilgisini çekerek haftalık bazda yüzde 17 kadar arttı. Coğrafi verileri veya coğrafi bir bileşene sahip verileri anonim olarak toplayan ve doğrulayan merkezi olmayan bir cihaz ağı olan XYO Network’ün XYO’su yüzde 17.2, İsviçre merkezli şirketler ile ortaklık kurulan Tezos’un XTZ’si ise yüzde 11.5 kadar yükseldi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap