İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bitcoin Fiyatı İçin Eylül, Ekim ve Kasım Kestirimleri Çıktı!

Bitcoin Fiyatı İçin Eylül, Ekim ve Kasım Kestirimleri Çıktı!

featured

Şu anda 50.000 dolarlık direnç seviyesi ile boğuşan Bitcoin fiyatı için Eylül, Ekim ve Kasım ayına yönelik yeni tahminlerde bulunuldu. Northstar & Badcharts’ın kurucu ortağı Kevin Wadsworth, yükseliş yaşamadan önce BTC’nin 40.000 dolarlık dip seviye görebileceğini söylerken Willy Woo, BTC’nin önümüzdeki aylarda “çıldıracağını” tahmin ediyor. İşte Kriptokoin.com olarak derlediğimiz yorumlar…

Willy Woo: Mevcut Bitcoin döngüsü bambaşka

Geniş çapta takip edilen on-chain analisti Willy Woo, uzun vadeli sahiplerin önde gelen kripto para birimini biriktirmeye devam ettikçe Bitcoin’in önümüzdeki aylarda “çıldıracağını” tahmin ediyor. What Bitcoin Did podcast’inin yeni bir bölümünde Woo, BTC’lerini en az beş ay boyunca sabit durumda tutan uzun vadeli sahiplerin önümüzdeki aylarda varlıklarını hissettireceğini söylüyor.

Woo’ya göre bu, bir makro döngü olayı ve 2014-2015’teki diplerde de görülen bir şey. Hatta 2019 ve 2020’de de görüldü. Covid krizi vardı. Tüm coin’leri toplayan Michael Saylor vardı ve bu, BTC’yi uzun vadeli bir şekilde biriktirenlerin de zirve gördüğü bir seneydi. Woo’ya göre bir zirveye doğru ilerliyoruz ve önümüzdeki aya kadar mevcut oranlarda zirvede olacağız. Bu, birikim anlamında en yüksek seviyeye gelir. Analist, birikimde zirveye çıkılmasının, bu tür bir yatay hareketin sonlanması ve ondan sonra bir hızlanma yapılması anlamına geldiğini söylüyor.

Zincir üstü metrikler neler gösteriyor?

Woo, “Son artış, geçen yıl Ekim ayından başlayarak 10.000 ila 60.000 dolar arasındaydı. Bundan önceki artış, birkaç ay içinde 4.000 dolardan 14.000 dolara çıktı. Yani Ekim’de zirveye çıkmaya başlarsa… Kasım’dan sonrasına bakmaya başlıyoruz. İşte o zaman yükseliş gerçekleşiyor,” diyor.

Uzun bir süredir elinde BTC tutanlar nedeniyle piyasa yapısının da “işlerin çıldıracağını gösterdiğini” söylüyor. Woo ayrıca zincir üzerindeki metriklere baktığını ve bu döngünün 2013 boğa piyasasından farklı olduğuna inandığını söylüyor. Woo, mevcut boğa koşusunun büyük bir artışla sona ereceğine inanmıyor. Artık önümüzde bambaşka bir yapı olduğunu ve bunun çok umut verici olduğunu söylüyor.

Kevin Wadsworth: Bitcoin fiyatı sonbaharda zirveye tırmanacak

Northstar & Badcharts’ın kurucu ortağı Kevin Wadsworth, teknikler bir zirveyi onayladıktan sonra mevcut kripto boğa döngüsünün Eylül ayından Ekim ayının sonuna kadar zirveye çıkacağını tahmin ediyor. Wadsworth, kısa vadede Bitcoin’in sonbaharda zirvelerine tırmanmadan önce 40.000 dolarlık bir taban görebileceğini söyledi.

Wadsworth’e göre kripto boğa piyasası muhtemelen yıl sonundan önce sonuçlanacak. Wadsworth, “Çizdiğim ve baktığım tüm grafikler, Eylül ayının üçüncü haftası ile Ekim ayının ortası ve hatta sonları arasında zamanlama açısından biraz farklılık gösteriyor. Bu yüzden Eylül sonu ile Ekim sonu arasında kripto boğa piyasasının zirveye ulaşmasını isteyeceğim dört haftalık bir boşluk var,” diyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap