1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bitcoin Fiyatı 10.000 Doları Sildi! İşte Dump’ın Nedeni

Bitcoin Fiyatı 10.000 Doları Sildi! İşte Dump’ın Nedeni

featured

Bitcoin fiyatı, Binance’de 42.000 dolara kadar düştü ve 10.000 doları aniden sildi. ETH fiyatı ise 3.000 dolara kadar sarktı. Piyasa dakikalar içinde ciddi kayıplar verdi. Yazım sırasında birçok altcoin, kırmızı tahtada işlem görüyor. Peki Bitcoin ve piyasayı dump’layan nedir?

Bitcoin fiyatı, Binance’de 42.000 dolara kadar düştü! Peki neden?

Bugün El Salvador, dünyada Bitcoin’i resmi para yapan ilk ülke oldu. Yasa bugün itibari ile yürürlüğe girdi. Bu kapsamda ülke, 400 BTC ve ek alımlarla 150 BTC daha aldıklarını ve toplamda 550 BTC satın aldıklarını açıkladı. Bu olumlu haberlerle Bitcoin fiyatı, 52.850 dolara kadar yükseldi. Ancak piyasadaki olumlu hava uzun sürmedi.

Bitcoin fiyatı kısa süre önce sert bir aşağı yönlü hareket başlattı. Fiyat 52.850 dolardan başlayan düşüşle Binance’de 42.000 dolarlık seviyeleri gördü. Bu rakamlar ışığında BTC, dakikalar içinde 10.000 doları aniden sildi. Bitcoin ile birlikte ETH’de sert bir hareketle 3.000 dolara kadar düştü. Son zamanlarda paylaşılan veriler, Bitcoin madencilerinin bazı karları kilitlemek için Bitcoin’i sattığını gösteriyor. Bu haberler basına yansır yansımaz fiyatlarda düşüşler başladı. Çinli kripto haber kanalı 8BTCnews, konuya yönelik şu önemli yorumu paylaştı:

Geçen hafta madenci adreslerinden 1.500’den fazla BTC aktı. OKLink’e göre, geçtiğimiz hafta Bitcoin madencilerinin adreslerinde yaklaşık 1.570 Bitcoin net çıkışı var ve 50.000 dolarda çıkış değeri yaklaşık 78,5 milyon dolar yapar. Bu, bazı madencilerin karlarını almak için BTC’lerini mevcut fiyattan satmak isteyebilecekleri anlamına geliyor.

Madenciler BTC satıyor ve yatırımcılar long pozisyonları kapıyor!

Genel olarak açıklamalara bakılırsa, bazı karları kilitlemek ve operasyonel ve yaşam masraflarını karşılamak için madenciler, BTC’yi nakde çevirmek için kripto borsalarına 1.570 Bitcoin gönderdiler. Veriler, küresel on-chain veri merkezi OKLink tarafından sağlandı. Madencilerin yanı sıra, yatırımcılar da long Bitcoin pozisyonlarını tasfiye ediyor. Bugün erken saatlerde, bir saat içinde yaklaşık 28,98 milyon dolarlık Bitcoin long’u kapatıldı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap