1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bitcoin, ETH ve XRP Kestirimleri: İşte Kilit Seviyeler!

Bitcoin, ETH ve XRP Kestirimleri: İşte Kilit Seviyeler!

featured

Bitcoin fiyatı kritik bir destek seviyesinin altına düştü ve muhtemelen bir sonraki önemli engellere yönelecek. Bu düşüş küçük bir satış olsa da, Ethereum ve Ripple dahil olmak üzere altcoin’ler, kritik talep alanlarından geçerken hiçbir güç göstermiyor gibi görünüyor. Şimdi, Kriptokoin.com olarak analist Akash Girimath’ın BTC, ETH ve XRP analizlerini inceliyoruz. Kilit seviyeler şu şekilde…

Bitcoin fiyatı belirleyici bir an ile karşı karşıya

Bitcoin fiyatı, 20 Temmuz’dan bu yana oluşan yükselen bir trend çizgisini takip ediyor. Ancak, son yükseliş kendini gösteremedi ve trendin destek çizgisinin altına geriledi. Bu nedenle, analist Akash Girimath’a göre BTC bir sonraki önemli engeli olan 46.000 dolar destek seviyesine doğru ilerleyebilir. Daha aşağı seviyelerde bulunan 43.150 dolar ile 45.791 dolar arasında değişen talep bölgesi, satış baskısını yavaşlatmada kritik bir rol oynayacaktır. Alıcıların buradan bir yükseliş trendi başlatma şansı var ve gerçekleşirse, analiste göre ralli 51.000 doları ve sonrasında 57.000 doları hedefliyor.

Öte yandan, Bitcoin fiyatı 46.000 doların üzerinde tutunamazsa, Girimath’a göre 43.150 ile 45.791 dolar arasında değişen talep bölgesine düşmesi beklenebilir. 43.150 doların altında kesin bir kapanış, analiste göre yükseliş görünümünü geçersiz kılacak ve potansiyel olarak 42.000 dolara düşüşü tetikleyecektir.

Ethereum fiyatı yaklaşık 3.000 dolar psikolojik seviyede sallanıyor

Ethereum fiyatı, son iki hafta içinde iki kez toplanmasını engelleyen 3.375 dolar civarında aşırı satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Son girişim, 3.377 dolar üzerinde bir salıncak kurdu, ancak bunun yerine şu anda bulunduğu yere %9’luk bir geri çekilme uygulandı. Şimdi, analiste göre ETH, BTC’yi takip ederken, öncekinden daha dik bir düzeltme yaşayabilir. Bu arada Ethereum fiyatı, 3.375 dolar altında eşit bir HH seviyesi belirledi, ancak RSI, abartılı bir düşüş ayrışması olarak bilinen bir HL oluşturdu ve düşüşü daha da doğruladı. Şimdi, analiste göre aşağı yönlü ivmede ayıların karşılaşacağı ilk direnç 3.000 dolarda bulunuyor. Boğalar bu destek bölgesini savunamazsa, analiste göre ETH 2.893 dolara düşebilir ve devamında, 2.742 dolara gerileyebilir.

Öte yandan, eğer Ethereum fiyatı üçlü bir dip oluşturursa ve 3.000 dolarlık bariyerden yukarı yönlü bir tepki görürse, yükselişi yeniden başlayabileceğine işaret edecektir. Analiste göre bu senaryoda sadece 3.375 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir HH kaydedilirse, düşüş görünümünü geçersiz kalabilir ve yeni bir yükseliş trendinin başladığını teyit edebilir.

XRP fiyatında toparlanma veya kırılma noktasında dalgalanma

Ripple (XRP)’da dalgalanma, fiyatı bir yükselen flama formasyonuna geçiriyor. Ripple’nin kripto para birimi XRP, 9 Ağustos’tan bu yana kabaca %77 yükseldi ve 15 Ağustos’ta 1.35 dolarla yerel bir zirve oluşturdu. Bu yükselişi, HL’lerle ve LH’lerle sonuçlanan bir konsolidasyon izledi. İlk hamlesi bir bayrak direği olarak kabul ediliyor, ondan önce gelen formasyon flama olarak bilinir. Bu kurulum, bayrak direğinin yüksekliğini kırılma noktasına ekleyerek elde edilen %43’lük bir artışla 1.81 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. XRP fiyatının flamanın üst trend çizgisinin 1.27 doların üzerinde kesin bir kapanış ürettiğini varsayarsak, analiste göre yeni bir yükseliş trendinin başladığını teyit edecektir. Yükseliş trendini daha da desteklemek, fiyatın LL seviyeleri ile RSI’nin HL seviyeleri arasında oluşan yükseliş farklılığıdır.

Son olarak, fiyatının oluşturduğu yükseliş formasyonu ne olursa olsun, analiste göre flamanın alt trend çizgisinin kırılması XRP için felakete yol açacaktır. 18 Ağustos’un düşüğü 1.05 doların altında net bir kapanış, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve ayrıca 1.01 dolara ve 8 Ağustos’un yükseği 0.84 dolara bir çöküşü tetikleyebilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap