İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Bir Sonraki BTC’yi Arayanlar, Paralarını Bu 3 Altcoin’e Park Ediyor!

Bir Sonraki BTC’yi Arayanlar, Paralarını Bu 3 Altcoin’e Park Ediyor!

featured

Bitcoin, her ne kadar 50.000 doları zorlasa da, mevcut fiyat eğiliminin o kadar güçlü olmadığından şüphelenen ve 44.300 dolara yapılacak bir geri çekilmeyi bekleyen analistler de bulunuyor. Bu endişeler, “açgözlülük” ve “aşırı açgözlülük” sınırına yaklaşan “Korku ve Açgözlülük” endeksiyle destekleniyor. Şimdi yatırımcılar, Bitcoin rallisi soğudukça Cardano, Solana ve Terra’ya yönelebilir. Kriptokoin.com olarak bu beklentilere sahip bazı kripto para uzmanlarının analizlerini derledik. Altcoin projelerinin on-chain verileriyle başlayalım…

Bitcoin rallisi soğudukça, yatırımcıların tercihleri değişiyor

Bu konuda referans alabileceğimiz bazı veriler var. Örneğin, Blockchaincenter.net’in “Altcoin Sezon Endeksi”, belirlenen yıllarda altcoin projelerinin Bitcoin’den daha iyi performans gösterip göstermediğini analiz eden bir indikatördür. Bir yıl boyunca, piyasaya değerine göre en büyük 50 altcoin’in %75’i Bitcoin’den daha iyi bir performans gösteriyorsa, indikatörün ölçümlerine göre bu bir “altcoin yılı”dır. Şu anda endeks, son 30 gün içinde altcoin’lere olan bir eğilimi gösteriyor. Bu nedenle, altcoin’ler yıllık grafikte Bitcoin (BTC)’i yakalamak için hala daha fazla alana sahiptir:

Diğer yandan, Ağustos ayı bir “altcoin ayı” olarak görülüyor ve mevcut fiyat hareketleri bu sonucu destekliyor. Özellikle, Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Cardano (ADA), son iki haftalık çift haneli kazançlarıyla altcoin boğa koşusuna öncülük ediyor. Bu arada, Ethereum’un en büyük rakibi olan ADA için, 12 Eylül 2021’de mainnet’te gerçekleşmesi planlanan Alonzo Hard Fork öncesinde analistlerin yeni bir ATH beklentisi bulunuyor. Ayrıca, bir uzman görüşü olarak, Twitter analisti Spartan Group ve ortağı olan @SpartanBlack_1, ADA değerlendikçe, Solana piyasa kapitalizasyonunda mevcut seviyeden üç kat bir artış öngörüyor:

ADA için 90 milyar dolar doğru değerleme ise, SOL buradan kolayca 3X’tir.

Altcoin Solana’nın rallisi rakip tanımıyor

Ağustos ayının parlayan altcoin projelerinden biri Solana (SOL) oldu. Haftalar boyunca büyük bir düzeltme yaşamadan ATH’ler kaydetmeye devam eden SOL, sadece son 24 saat içinde %21 yükseldi ve 119 dolarla Ağustos ayının son ATH’lerinden birini kaydetti. Şimdi, bir “Ethereum katili” olarak piyasa değerine göre en büyük 8. altcoin projesi olurken, yatırımcılar ve trader’ler dilimler halinde kar rezervasyonu yapmaya başladılar. Bu stratejiyi, “pişmanlık içermeyen bir hareket” olarak nitelendiren popüler trader’larda bulunuyor. Örneğin, Twitter’da @dkcrypto13’ün arkasındaki gizemli analist, 30 Ağustos’ta şu tweet’i paylaşmıştı:

Tüm SOL sahipleri için coşkulu bir gün. Kısa bir teslimiyet görüyoruz. Düşündüğünüzden daha uzun süre devam edebilmesine rağmen, genellikle şiddetli bir şekilde sıfırlandığını unutmayın. Burada Solana’mın %25’ini satıyorum, bu da pişman olmayacak bir hareket. Piyasadaki en iyi Blockchain, ancak riski yönetmeniz gerekiyor.

Solana Blockchain’deki son güncellemeler, projeyi daha cazip hale getirdi

Son güncellemelerle, SOL topluluğunun kazançlarla daha iştahlı hale geldiği gözlemleniyor. Projenin daha tercih edilir olmasını sağlayan özelliği “wormhole”, Ethereum ve Solana Blockchain arasındaki alışverişini destekleyen çift yönlü bir köprüdür. Bu arada, trader’leri, üç yönlü kripto para transferi yapmasına izin verecek ve Terra Blockchain’i destekleyecek “wormhole” için heyecan verici bir güncelleme daha bekliyor.

Altcoin LUNA rallinin ikinci aşaması için hazır

Diğer yandan, geçen ay boyunca, 13.7 milyar dolar piyasa değerini aşan Terra (LUNA), bir çok yatırımcının dikkatini çekti. LUNA ve Terra’nın benimsenmesi, 185 milyon dolarlık LUNA token’in yakılması ve Columbus-5 adlı önemli bir ağ yükseltmesinin beklentisiyle, alıcı kuyruğu giderek uzadı. Bu yükseltmeyle, Ethereum’un benzeri olarak Terra Blockchain’de daha fazla projenin başlatılması ve LUNA’ya olan talebin artması bekleniyor.

Kurumsal tarafta altcoin projelerine yöneliyor

Ayrıca, bireysel yatırımcının yanında, kurumsal tarafta benzer yatırım modeli izliyor. Bitcoin’den üst üste sekiz hafta boyunca toplam 3.8 milyon dolarlık çıkış yapılırken, altcoin fonlarına yeni girişler gerçekleştirildi. Dijital varlık yatırım yönetimi firması CoinShares’e göre, 27 Ağustos’ta sona eren haftada kripto fonlarına 24 milyon dolarlık sermaye akışı tespit edildi. Tüm altcoin projeleri arasında, ADA fonlarına 10 milyon doların üzerinde giriş yapıldı ve yatırımcılar arasında yükseliş beklentisine yol açtı. Twitter hesabı @AltcoinSherpa’nın mevcut pazarı “Layer-1 sezonu” olarak nitelendirmesi ve “Layer-1” Blockchain çözümlerinin sermaye rotasyonunu vurgulayarak yaptığı açıklamaları, dönemin özeti oldu:

Layer 1 sezon gibi görünüyor. Diğerlerinin de söylediği gibi, L1’den L1’e çok fazla sermaye dönüşü görüyoruz. Bu neden oluyor? SOL->LUNA-> AVAX-> FTM.

Adrian K. Zduńczyk, Bitcoin düzeltmesi için yatırımcıları uyarıyor

Son olarak, sertifikalı teknik analist ve “The Birb Nest”in kurucusu ve CEO’su Adrian K. Zduńczyk, trader’leri Bitcoin fiyat düzeltmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Analist, yatırımcıların Bitcoin’deki bir trendin tersine dönmesinden önce karı kilitlediğini öne sürüyor. Zduńczyk, yakın tarihli “Bitcoin ve altcoin piyasa güncellemesinde” şu alıntıyı yaptı:

Son 5-6 haftada boğalar için büyük bir ralli olduğunu bildiğimden, bu haftalık mumu, 40’ların zirvesindeyken bazı karları kilitlemek için başka bir neden olarak kabul edeceğim. HER DURUMDA.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap