1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Beyaz Saray Eski Danışmanı, Bu Altcoin’de Fon Başlatıyor

Beyaz Saray Eski Danışmanı, Bu Altcoin’de Fon Başlatıyor

featured

Beyaz Saray’ın eski danışmanı olan Anthony Scaramucci tarafından kurulan yatırım şirketi SkyBridge Capital, “yatırımcılara sermaye takdiri sağlamayı” amaçlayan bir kripto borsa yatırım fonu (ETF) için Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuruda bulundu. Scaramucci ayrıca altcoin Algorand’a yönelik bir fon duyurdu.

SkyBridge’den SEC’ye yeni başvuru

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre, “First Trust SkyBridge Crypto Industry ve Digital Ecocnomy ETF” hisselerini NYSE Arca borsasında listelemek ve takas etmek istiyor. SkyBridge’in en son kripto ETF’si, Mayıs ayında başvurulan Bitcoin ETF’sini takip ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SEC, firmanın başvurusunun incelenme süresini Temmuz ve Ağustos aylarında tekrar uzattı.

SkyBridge’in Bitcoin ETF uygulaması, Valkyrie’ninki de dahil olmak üzere diğerleri gibi, SEC Başkanı Gary Gensler ve diğer düzenleyiciler onları piyasaya uygun görene kadar belirsizliğini koruyor. Ek olarak, Scaramucci, Ray Dalio, Steven Cohen ve Mike Novogratz gibi yıldızlarla dolu hedge fon konferansı “SALT” sırasında bir Algorand fonu duyurdu. Scaramucci, 2009 yılında SALT’ı kurdu.

Popüler altcoin Algorand odaklı fon duyuruldu

Scaramucci Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda, “SkyBridge’in şu anda yaklaşık 700 milyon dolarlık kripto parası var. Bir Alogrand fonu başlatıyoruz … bu fonu 250 milyon dolar ile sınırlıyoruz, bu fon için zaten 100 milyon dolar topladık,” ifadelerini kullandı.  Algorand, bu haberin ardından 2.04 dolardan 2.20 dolar seviyelerine bir sıçrama yaşadı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap