İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Bank of America: Altın Aralık’ta ve 2022’de Bu Düzeylerde Olacak!

Bank of America: Altın Aralık’ta ve 2022’de Bu Düzeylerde Olacak!

featured

Bank of America’daki emtia analistlerine göre, yatırımcıların Federal Rezerv’in tahvil alım programını azaltarak para politikasını ne zaman sıkılaştırmaya başlayacağına odaklanmaya devam etmesiyle altın piyasası ışıltısını kaybetti. Bank of America analistleri, açıklamalarının devamında altın beklentilerini paylaşıyor. Kriptokoin.com olarak, sıcak altın tahminlerini sizler için derledik…

Bank of America, analistleri altın fiyatının göreceği seviyeleri paylaşıyor

Bank of America, Perşembe günü yayınlanan son tahmininde, altın fiyatlarının yıl sonunda ons başına 1.900 dolara çıkabileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte Bank of America analistleri, yılın son üç ayında ortalama fiyatın ons başına 1.800 dolar civarında olmasını bekliyorlar. 

Banka, altın fiyatlarının gelecek yılın ilk yarısında ons başına 1.800 dolar civarında sabit kalacağını öngördüğünden, dördüncü çeyrek değerli metal için yükselişli olabilir. Analistler, ABD dolarındaki yükseliş momentumunun ve artan tahvil getirilerinin sarı metal piyasası için zorluklar oluşturduğunu söyledi. Bank of America analistleri konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Küresel makro zemin sönük kalmaya devam ediyor ve yatırımcı girişleri altına kaymaya devam ediyor. Başarılar ve nominal oranlar, son aylarda daha yüksek veya daha düşük kalıcı bir eğilim göstermedi ve bu nedenle altın piyasası için çok dalgalı oldu. O noktaya kadar, genellikle altının ana itici gücü olan reel oranlar etkiliydi ve şimdi Ocak ayında görülen seviyelerden işlem görüyorlar. Dördüncü çeyrek altın için olduğu kadar iyi olabilir; fiyatlar 1.900 dolarda zirve yapacak.

Bank of America analistleri: Altın’ın tek parlak noktası kalıcı enflasyon olmaya devam ediyor

Bank of America için altının tek parlak noktası kalıcı enflasyon olmaya devam ediyor. Ancak, Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırması, yeni yılda elde edilecek kazanımları sınırlayabilir. Bank of America analistleri konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

ABD ekonomisi hızlanırken, enflasyon artmalı; piyasalar iyi huylu bir enflasyon görünümünü etkilemeye devam ederken, buradaki herhangi bir aşım veya yeniden fiyatlandırma, nihayetinde sarı metali destekleyebilir. Altın fiyatları şimdilik yatırımcılar için çekici görünmüyor. Reel oranlarda daha yüksek kalıcı bir hareket, temkinli altınlarımız için en büyük risk.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap